İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
Kayseri
fx
English
BEŞTEPE PARKI
Bu firmaya ait kayıtlar 16655. kez ziyaret edilmektedir.
Adres
Beştepeler caddesi Türkiye/Kayseri/MERKEZ
 · Sanal Tur
Foto Galeri
Fotoğraf Gönder
Video Galeri
Video Gönder
Arşiv Paylaş
Seyahatnameden
Duyurular

... Yükleniyor ...
Araç Kiralama
Otel Rezervasyon
Anı Defteri

... Yükleniyor ...
+ Anı Paylaş
Mekan Bilgisi

BEŞTEPELER PARKI

 Şehir seviyesinden 110 metre yükseklikte 200 bin m2 genişliğindeki Beştepeler Parkı, 2001 yılında yapılan yeni düzenlemeler ile sosyal, kültürel ve sportif bir cazibe merkezi haline getirildi.

 Kayseri'nin unutulmaz belediye başkanlarından merhum Mehmet Çalık'ın isminin verildiği parkta, piknik alanlarının yanısıra Kayseri Evi, Kır Kahvesi, Döner Restaurant, açıkhava tiyatrosu, gölet, hayvanat bahçesi, kaykay pisti ve gözetleme kulesi gibi bölümler bulunuyor. Aydınlatma ve sulama tertibatı baştan aşağı yenilenen parka ayrıca yürüyüş yolları, koşu parkuru, ücretsiz araç otoparkları ve kamelyalar eklendi.  
 Beştepeler Parkı'nda ayrıca "Erciyes Ekspresi" adı verilen ve belediyenin kendi atölyesinde imal edilen tekerlekli bir mini tren de çocuklar için turlar düzenliyor. Yaklaşık 2.5 trilyon lira harcanan park, açıldığı tarihten buyana gerek hafta içi gerekse haftasonları vatandaşların akınına uğruyor. Sıcak yaz günlerinde bir nebze olsun dinlenme fırsatı arayan vatandaşlar için ideal bir mekan haline getirilen Beştepeler Mehmet Çalık Parkı yeni haliyle büyük beğeni topladı. Yılda ortalama 1.500.000 vatandaşımızın ziyaret ettiği Beştepeler Parkı, Kayseri’nin en gözde mekanlarından biri olarak kabul ediliyor. Yıllardır içine girmeye çekindikleri Beştepeler Parkı'nın şimdi tam bir dinlenme ve huzur mekanı haline geldiğini ifade eden vatandaşlar, yapılan çalışmaların ne kadar yerinde olduğunu gösterilen ilginin ortaya çıkardığına dikkat çektiler.
                   
 Geleneksel Kayseri evlerinin mimarisinde inşa edilen iki katlı Kayseri Evi, vatandaşların ziyaretine açık tutuluyor. Tavan süslemeleri, merdivenleri, trabzanları, perdeleri ve yer döşemeleri gibi iç mimarisini oluşturan ögeleri ile insanı geçmişe götüren Kayseri Evi, Beştepeler Parkı'nın hemen girişinde ziyaretçilerini bekliyor.

 Bir sıcak çay ya da soğuk bir kola içmek için gelmişseniz eğer, Kır Kahvesi tam size göre. Uzayıp giden çam ağaçlarının arasında serinlemek ve dinlenmek için ideal bir mekan olan Kır Kahvesi'nde tost, hamburger ya da dürüm gibi ayaküstü yiyecekler bulmanız da mümkün.

 Ailenizle ya da şehir dışından misafirlerinizle nezih bir ortamda yemek yemeyi düşlemişseniz Döner Restaurant sizleri bekliyor. Zeminine yerleştirilen sistem sayesinde 45 dakikada bir tur atan restaurantta balıktan çorbaya, sebze yemeklerinden kebaba kadar her türlü yemeği bulmanız mümkün.

 Açıkhava tiyatrosunda her türlü sosyal ve kültürel etkinliğin yapılabileceği parkta ayrıca üç adet de gözetleme kulesi ve panoramik dürbün bulunuyor. Şehri seyretmek amacıyla kurulan dürbünlerden ücretsiz olarak yararlanılıyor. 0-6 yaş gurubu çocuklar için düzenlenen oyun guruplarının yanısıra, yetişkin çocuklar için yapılan kaykay pisti de bulunuyor.

 Gölet ve hemen yanıbaşında bulunan hayvanat bahçesinin sevimli sakinleri, bu parka gelen vatandaşlara ayrı bir hava katıyor. Midilli atı, ceylan ve tiftik keçisi gibi ahır hayvanlarının yanısıra papağandan muhabbete, tavus kuşundan sülüne kadar çok sayıda kuş bulunuyor. Hayvanat bahçesinin gölet kısmında da onlarca su kuşunun yanısıra kuğu ve flamingo gibi nadide kuşlar da yer alıyor.

Benzer Mekanlar

... Yükleniyor ...
Konaklama

... Yükleniyor ...
Alışveriş

... Yükleniyor ...
Konum Haritası

Yükleniyor !..
Paylaşalım
Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle
Mekan360.Com, 360, Sanal Gezinti, Sanal Tur, Sanal 360, Panorama, Panoramik, Virtual Tour,3 boyutlu360 ,3d,360 degree virtual,360 derece,360 derece İstanbul,360 derece şehir,360 derecelik fotoğraf,360 foto,360 fotoğraf,360 mekan,360 okul,360 one vr,360 panorama,360 photography,360 prodiksiyon,360 prodüksiyon,360 sanal gezinti,360 sanal tur,360 sanaltur,360 tr,360 vr,360 şehir,360foto,360tr,3d,3d 360,3d Fotograf,3d Fotoğraf,,3d foto,3d fotoğraf,3d fuar,3d hastane,3d müze,3d otel,3d panorama,3d panoramas,3d stüdyo,3d virtual tour,3d şehir,3d360,Sanal fuar,Sanal gezinti,Sanal müze,Sanal şehir,belediye 360, ,insaat 360,interaktif 360,ipix,kr pano,krpano,kuresel ,küresel 360,küresel foto,medya,medya360,mekan,okul360,panaromik,panaromik çekim,panoramic virtual tour,,panoramik fotoğrafcılık,panoramik İstanbul360,şehir portalı,otel portalı,turiz portalı,city portal,otel , markalı konut,mermer portalı ,hastane,okul,restaurant,yeme içme, alışveriş,gezi,sanaltur,sanalgezinti,mekan,mekan portalı,belediye,kentsel projeler, yapı,emlak ,kentrehberi