leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
Kayseri
fx
English
BEŞTEPE PARKI
Bu firmaya ait kayıtlar 20034. kez ziyaret edilmektedir.
Adres
Beştepeler caddesi Türkiye/Kayseri/MERKEZ
 · Sanal Tur --
Foto Galeri
Fotoğraf Gönder
Video Galeri
Video Gönder
Arşiv Paylaş
Seyahatnameden
Duyurular

... Yükleniyor ...
Araç Kiralama
Otel Rezervasyon
Anı Defteri

... Yükleniyor ...
+ Anı Paylaş
Mekan Bilgisi

BEÞTEPELER PARKI

 Þehir seviyesinden 110 metre yükseklikte 200 bin m2 geniþliðindeki Beþtepeler Parký, 2001 yýlýnda yapýlan yeni düzenlemeler ile sosyal, kültürel ve sportif bir cazibe merkezi haline getirildi.

 Kayseri'nin unutulmaz belediye baþkanlarýndan merhum Mehmet Çalýk'ýn isminin verildiði parkta, piknik alanlarýnýn yanýsýra Kayseri Evi, Kýr Kahvesi, Döner Restaurant, açýkhava tiyatrosu, gölet, hayvanat bahçesi, kaykay pisti ve gözetleme kulesi gibi bölümler bulunuyor. Aydýnlatma ve sulama tertibatý baþtan aþaðý yenilenen parka ayrýca yürüyüþ yollarý, koþu parkuru, ücretsiz araç otoparklarý ve kamelyalar eklendi.  
 Beþtepeler Parký'nda ayrýca "Erciyes Ekspresi" adý verilen ve belediyenin kendi atölyesinde imal edilen tekerlekli bir mini tren de çocuklar için turlar düzenliyor. Yaklaþýk 2.5 trilyon lira harcanan park, açýldýðý tarihten buyana gerek hafta içi gerekse haftasonlarý vatandaþlarýn akýnýna uðruyor. Sýcak yaz günlerinde bir nebze olsun dinlenme fýrsatý arayan vatandaþlar için ideal bir mekan haline getirilen Beþtepeler Mehmet Çalýk Parký yeni haliyle büyük beðeni topladý. Yýlda ortalama 1.500.000 vatandaþýmýzýn ziyaret ettiði Beþtepeler Parký, Kayseri’nin en gözde mekanlarýndan biri olarak kabul ediliyor. Yýllardýr içine girmeye çekindikleri Beþtepeler Parký'nýn þimdi tam bir dinlenme ve huzur mekaný haline geldiðini ifade eden vatandaþlar, yapýlan çalýþmalarýn ne kadar yerinde olduðunu gösterilen ilginin ortaya çýkardýðýna dikkat çektiler.
                   
 Geleneksel Kayseri evlerinin mimarisinde inþa edilen iki katlý Kayseri Evi, vatandaþlarýn ziyaretine açýk tutuluyor. Tavan süslemeleri, merdivenleri, trabzanlarý, perdeleri ve yer döþemeleri gibi iç mimarisini oluþturan ögeleri ile insaný geçmiþe götüren Kayseri Evi, Beþtepeler Parký'nýn hemen giriþinde ziyaretçilerini bekliyor.

 Bir sýcak çay ya da soðuk bir kola içmek için gelmiþseniz eðer, Kýr Kahvesi tam size göre. Uzayýp giden çam aðaçlarýnýn arasýnda serinlemek ve dinlenmek için ideal bir mekan olan Kýr Kahvesi'nde tost, hamburger ya da dürüm gibi ayaküstü yiyecekler bulmanýz da mümkün.

 Ailenizle ya da þehir dýþýndan misafirlerinizle nezih bir ortamda yemek yemeyi düþlemiþseniz Döner Restaurant sizleri bekliyor. Zeminine yerleþtirilen sistem sayesinde 45 dakikada bir tur atan restaurantta balýktan çorbaya, sebze yemeklerinden kebaba kadar her türlü yemeði bulmanýz mümkün.

 Açýkhava tiyatrosunda her türlü sosyal ve kültürel etkinliðin yapýlabileceði parkta ayrýca üç adet de gözetleme kulesi ve panoramik dürbün bulunuyor. Þehri seyretmek amacýyla kurulan dürbünlerden ücretsiz olarak yararlanýlýyor. 0-6 yaþ gurubu çocuklar için düzenlenen oyun guruplarýnýn yanýsýra, yetiþkin çocuklar için yapýlan kaykay pisti de bulunuyor.

 Gölet ve hemen yanýbaþýnda bulunan hayvanat bahçesinin sevimli sakinleri, bu parka gelen vatandaþlara ayrý bir hava katýyor. Midilli atý, ceylan ve tiftik keçisi gibi ahýr hayvanlarýnýn yanýsýra papaðandan muhabbete, tavus kuþundan sülüne kadar çok sayýda kuþ bulunuyor. Hayvanat bahçesinin gölet kýsmýnda da onlarca su kuþunun yanýsýra kuðu ve flamingo gibi nadide kuþlar da yer alýyor.

Benzer Mekanlar

... Yükleniyor ...
Konaklama

... Yükleniyor ...
Alışveriş

... Yükleniyor ...
Konum Haritası

Yükleniyor !..
Paylaşalım
Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle
Mekan360.Com, 360, Sanal Gezinti, Sanal Tur, Sanal 360, Panorama, Panoramik, Virtual Tour,3 boyutlu360 ,3d,360 degree virtual,360 derece,360 derece İstanbul,360 derece şehir,360 derecelik fotoğraf,360 foto,360 fotoğraf,360 mekan,360 okul,360 one vr,360 panorama,360 photography,360 prodiksiyon,360 prodüksiyon,360 sanal gezinti,360 sanal tur,360 sanaltur,360 tr,360 vr,360 şehir,360foto,360tr,3d,3d 360,3d Fotograf,3d Fotoğraf,,3d foto,3d fotoğraf,3d fuar,3d hastane,3d müze,3d otel,3d panorama,3d panoramas,3d stüdyo,3d virtual tour,3d şehir,3d360,Sanal fuar,Sanal gezinti,Sanal müze,Sanal şehir,belediye 360, ,insaat 360,interaktif 360,ipix,kr pano,krpano,kuresel ,küresel 360,küresel foto,medya,medya360,mekan,okul360,panaromik,panaromik çekim,panoramic virtual tour,,panoramik fotoğrafcılık,panoramik İstanbul360,şehir portalı,otel portalı,turiz portalı,city portal,otel , markalı konut,mermer portalı ,hastane,okul,restaurant,yeme içme, alışveriş,gezi,sanaltur,sanalgezinti,mekan,mekan portalı,belediye,kentsel projeler, yapı,emlak ,kentrehberi