Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 DİŞ HEKİMİ KAMİL ETEM KONAĞI ADANA-Adana-SEYHAN-disci--kamil--ethem--konak--muze--sergi--sahasi--alani--mekan--360--sanal--tur--sanaltur--mekan360-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Mekan Bilgisi

Adana'da 90 yıllık tarihi konak restore edildikten sonra, Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi adıyla müzeye dönüştürüldü, Türk edebiyatına damgasını vuran Çukurovalı sanatçıların eser ve özel eşyaları aynı çatı altında toplandı.

Adana'da 90 yıllık tarihi konak restore edildikten sonra, Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi adıyla müzeye dönüştürüldü, Türk edebiyatına damgasını vuran Çukurovalı sanatçıların eser ve özel eşyaları aynı çatı altında toplandı. Mimarisi ile görenlerin hayran kaldığı müzede Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü ve Yılmaz Güney gibi 42 önemli ismin fotoğrafları ve 3 bin kitap ile usta yazarların daktilo, gözlük ve kalemleri bulunuyor.

Adana'nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Mestanzade Mahallesi'nde bulunan, 1920-24 yılları arasında Dişçi Kamil Ethem tarafından kentin iklim koşullarına göre yaptırılan ve uzun süre konut, hem de muayenehane olarak kullanılan Dişçi Kamil Ethem Konağı, Adana Büyükşehir Belediyesi'nce 2007'de kamulastırılıp, iki yıllık çalışmayla aslına uygun restore edildi. Karacaoğlan'ın yanı sıra, edebiyat dünyasının Adanalı kalemleri Yaşar Kemal, Orhan Kemal ve Muzaffer İzgü ile sinemanın 'Çirkin Kral'ı Yılmaz Güney gibi 42 önemli ismin fotoğrafları ve 3 bin kitap ile usta yazarların daktilo, gözlük ve kalemleriyle donatılan Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi, ziyaretçi kabul etmeye başladı.

Sinema gösterim salonu ve çok amaçlı toplantı odaları da bulunan Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi'nin sorumlusu Oya Doğan, şöyle dedi:

"Burası insanların yalnızca gelip kitap okudukları bir yer değil. Burada edebiyatçıların kullandığı eşyaları, fotoğraflarını ve eserlerini vatandaşlarla buluşturuyoruz. Yakın zaman içinde yazar ve şairler için imza günleri, söyleşiler, paneller ve konferanslar yapmayı planlıyoruz. "

Camla korunan masalarda Karacaoğlan'ın şiirlerinin sergilendiğini aktaran Doğan, duvarlarda Çukurovalı sanatçıların fotoğraflrının yanı sıra, Hattat Ethem Çalışkan tarafından yazılan Karacaoğlan iiirlerinin asılı olduğunu da belirtti.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

DİŞ HEKİMİ KAMİL ETEM KONAĞI ADANA

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=16674): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 13102. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...