İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Kurumsal Giriş

Izmir
fx
English
İZMİR ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
Bu firmaya ait kayıtlar 14712. kez ziyaret edilmektedir.
Merkez
Mustafa Kemal Bulvarı Türkiye/Izmir/ÇİĞLİ
Tel
: +90 (232) 376 71 76
Fax
: +90 (232) 376 71 00
Mail
: iaosb@iaosb.org.tr
 · Sanal Tur
Paylaşalım
En Yakın Gezi Mekanları

... Yükleniyor ...
En Yakın Tarihi Mekanlar

... Yükleniyor ...
En Yakın Kültürel & Etkinlik Mekanları

... Yükleniyor ...
En Yakın Alışveriş Mekanları

... Yükleniyor ...
En Yakın Yeme İçme Mekanları

... Yükleniyor ...
Şehir Panoramaları

... Yükleniyor ...
Bölge Turizm Haritası
Araç Kiralama
Duyurular

... Yükleniyor ...
Anı Defteri

... Yükleniyor ...
Anı Paylaş
Hakkımızda

İAOSB,  Türkiye’ nin en büyük en modern organize sanayi bölgelerinden birisidir. 1990 yılında faaliyete geçmiştir.

Bölgemiz İzmir'in kuzey batısında, Çiğli ilçesinde, şehir merkezine 25 km,  Adnan Menderes Havaalanına 35 km , İzmir Alsancak Limanına 20 km uzaklıkta yer almaktadır.

Bölgemizin toplam alanı, 7.500.000 m2’ dir. Halen 526 fabrika üretim yapmaktadır. Bunların 200’ ü ihracat yapmaktadır. Bölgemizde 15 tane yabancı sermayeli firma bulunmaktadır. Firmalarımızda, 30.000 kişi istihdam edilmektedir. 

Bölgemiz firmaları ağırlıklı olarak; makine, tekstil, hazır giyim, gıda, plastik, kimya, metal, otomotiv yan sanayi, elektrik ve elektronik sektörlerinde yoğunlaşmıştır.

Bölgemizin yıllık cirosu 4 milyar, ihracatı 2 milyar ve ithalatı  1 milyar dolar civarındadır.

Kasım 2004’ ten itibaren firmalar doğalgaz kullanmaya başlamıştır. Bölge firmalarının kesintisiz ve kaliteli  enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla 1996 yılında Ataer enerji santrali kurulmuştur. Santralin kapasitesi 60 megavatdır. Elektrik tüketimi Bölgedeki gelişmeye bağlı olarak artmaktadır. Kuruluşundan Ağustos 2003'e kadar Nafta ile çalıştırılan santralde bu tarihten itibaren doğalgaz ile elektrik üretimine başlanmıştır.Bilgisayar kontrolünde ve dünya standartlarında arıtma yapan 21.000 m3/gün kapasiteli, atıksu arıtma tesisi; bölgedeki tesislerle beraber işletmeye alınmıştır.Bölgede faaliyet gösteren KOBİ niteliğindeki  firmaları ; ihracat, yatırım, Ar-Ge destekleri, krediler, teşvikler, E-ticaret konularında bilgilendirmek, yönlendirmek ve bu fırsatlardan yararlanmalarını sağlamak amacıyla, 2003 yılında,  İAOSB Bölge Müdürlüğü bünyesinde KOBİ Bilgi Hizmet Gelişim Merkezi (KOBİM) kurulmuştur. Bu, Türkiye'de Organize Sanayi Bölgelerinin hiçbirinde olmayan ilk uygulamadır ve bölge sanayicilerinin yoğun ilgi ve takdirini toplamıştır.

Sanayicilerin Türk Telekom’ dan satın aldığı ADSL (simetrik olmayan) internet hatlarının kullanımında yaşanan sorunlara kalıcı çözüm getirmek ve bu konudaki şikayetlerine son vermek üzere bölge firmalarına; daha hızlı, kesintisiz ve ucuz internet erişimi, internet hattı üzerinden daha ucuz telefon görüşmeleri, firma başına birden fazla mail adresi, sürekli mail hizmeti, sağlamak amacıyla, İAOSB ile internet servis sağlayıcısı olan özel bir firma arasında 2004 yılında hizmet sözleşmesi imzalamışlardır.

Elektrik, su ve doğalgaz dağıtımı, imar ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, GSM ruhsatı verilmesi, atık toplama, atıksu arıtma, çevrenin koruması, ağaçlandırma, yol yapımı ve bakımı, güvenlik hizmetleri yanı sıra, bölge sanayicilerinin firmaları ve sektörleri ile ilgili bilgileri sağlamak ve sanayicilere iletmek İAOSB yönetiminin temel görevleridir.

Bölgenin ticaret hacmini, özellikle ihracatını arttırmaya özel önem verilmektedir. Bu düşünceden hareketle, bölgede üretilen ürünlerin ve firmaların tek bir merkezde tanıtılması amacıyla sürekli sergi alanı kurulmuştur. Alan, Ağustos 2004’ te hizmete açılmıştır. 800 m2’ lik alanda kurulan sergi alanımızda 150 firmanın ürünleri sergilenmektedir.

Bölgemizde, İAOSB imkanları ile tesis ettirilen  11 doktorun görev yaptığı tam teçhizatlı, resmi tatil günleri dahil, 24 saat hizmet veren modern  bir SSK Sağlık Dispanseri bulunmaktadır. Dispanserde, her türlü tıbbi tahliller yapılmakta ve sonuçlar aynı gün alınmaktadır. Bölgede ayrıca; giderleri bölgece karşılanan  tam donanımlı ambulans, doktor, hemşire ve şoför kadrosuyla 365 gün 24 saat  (resmi tatil günleri dahil) acil yardım birimi hizmet vermektedir.

Bölge bünyesinde; başta deprem olmak üzere, her türlü ulusal ve uluslar arası felakete müdahale etmek amacıyla, felaketler konusunda uzman eğitmenler tarafından eğitilmiş 24 kişiden oluşan  “Arama Kurtarma Ekibi” mevcuttur. Ekip, Avrupa Birliği’ nde geçerli NİBRA sertifikasına sahiptir. 

Bölge bünyesinde, sanayicilerin istediği niteliklerde eleman ihtiyaçlarının hiçbir ücret ödemeden karşılamasını sağlamak amacıyla, İAOSB Özel İstihdam Bürosu hizmet vermektedir.  İş bulmak için birime başvuran kişilerin özgeçmişleri, eğitim, bilgi ve deneyimleri ayrıntılı olarak kaydedilmekte ve bu kişiler,  talep sahibi sanayicilere yönlendirilmektedir.

Tüm bu hizmetlerin haricinde İAOSB; sosyal sorumluluklarının her zaman bilincinde olan bir kurum olarak, her yıl toplam 125 öğrenciye eğitim bursu vermektedir.

Konum Haritası

Yükleniyor !..

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle
ataturk,cigli,izmir,sanayi,organize,Mekan360.Com, 360, Sanal Gezinti, Sanal Tur, Sanal 360, Panorama, Panoramik, Virtual Tour,3 boyutlu360 ,3d,360 degree virtual,360 derece,360 derece İstanbul,360 derece şehir,360 derecelik fotoğraf,360 foto,360 fotoğraf,360 mekan,360 okul,360 one vr,360 panorama,360 photography,360 prodiksiyon,360 prodüksiyon,360 sanal gezinti,360 sanal tur,360 sanaltur,360 tr,360 vr,360 şehir,360foto,360tr,3d,3d 360,3d Fotograf,3d Fotoğraf,,3d foto,3d fotoğraf,3d fuar,3d hastane,3d müze,3d otel,3d panorama,3d panoramas,3d stüdyo,3d virtual tour,3d şehir,3d360,Sanal fuar,Sanal gezinti,Sanal müze,Sanal şehir,belediye 360, ,insaat 360,interaktif 360,ipix,kr pano,krpano,kuresel ,küresel 360,küresel foto,medya,medya360,mekan,okul360,panaromik,panaromik çekim,panoramic virtual tour,,panoramik fotoğrafcılık,panoramik İstanbul360,şehir portalı,otel portalı,turiz portalı,city portal,otel , markalı konut,mermer portalı ,hastane,okul,restaurant,yeme içme, alışveriş,gezi,sanaltur,sanalgezinti,mekan,mekan portalı,belediye,kentsel projeler, yapı,emlak ,kentrehberi