leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

Mekan Bilgisi

Kızılcahamam Kaplıcası, size modern konaklama imkanları ile harika bir tatil ve şifa olanağı sunuyor. Bu bölgeye Kızılcahamam denilmesinin sebebi ise bu bölgenin toprağının renginden kaynaklanmaktadır.Ayrıca Kızılcahamam’da sadece termal su değil aynı zamanda maden suyu ve menba suyu da bulunmaktadır.Bu özelliğinden dolayı da termal kaynaklar açısından yurdumuzun en zengin bölgelerinden birisi olmasının yanında Dünyada da bir ilke imza atmaktadır. Kızılcahamam Kaplıcası size şifa ve tatil için gerekli olan bütün olanakları sunmaktadır.

            Kızılcahamam, sık çam ormanlarıyla kaplı olup temiz orman havasının özlemini çekenler için büyük bir fırsattır. Bu temiz havasıyla Kızılcahamam, yurdumuzun sayılı  kalan akciğerlerindendir.  Ayrıca ilçede Soğuksu Milli Parkı da bulunmaktadır. Hem kaplıcada şifa bulur hem de bu milli parka giderek eşsiz bir tatil imkanına kavuşmuş olursunuz. Bu milli parkta; anfi tiyatro, piknik alanı, küçük bir müze ve konaklama yerleri bulunmaktadır.

            Ayrıca tatilinizi Ağustos ayının 3. haftasına denk getirirseniz ilçede düzenlenen “Su Festivaline” de katılabilirsiniz.Bu festivalde yağlı güreş, havai fişek gösterilerinin yanısıra çeşitlietkinlik ve konserler de yapılmaktadır.

           Sonuç olarak diyebiliriz ki Kızılcahamam, size sadece kaplıcasında sağlık değil her türlü olanağı ile eşsiz bir tatil olanağı da sunmaktadır.

Yeri : Kaplıca, Ankara’nın ilçesi olan Kızılcahamam’ın merkezinde bulunmaktadır. Kızılcahamam, Ankara ilinin kuzeyinde 80 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçede Kurtboğazı, Eğrekkaya ve Akyar barajları mevcuttur.

Ulaşım : Kızılcahamam Kaplıcasına ulaşım yurdumuzun başkenti olan Ankara’nın ilçesinde bulunmasından dolayı hem kara, hem de hava yolu yönünden oldukça rahattır. İlçeye, Ankara’dan E-89 karayolu ile ulaşılabilmekte olup, ayrıca daha kısa sürede ulaşım sağlayan TEM Otoyolu da kullanılabilmektedir. Ankara’dan Kızılcahamam’a düzenli olarak sefer yapan toplu taşım araçları bulunmaktadır.Eğer hava yolunu tercih edecekseniz  Ankara Esenboğa Havaalanına ise 103 km, uzaklıktadır.

Suyun Özellikleri : Kaplıcanın suyu:

Sıcaklık : 37 - 47 ºC

Fiziksel   Özellikleri : Renksiz, kokusuz, tortusuz, az gazlı

Kimyasal Özellikleri : Flüorürlü, sodyum bikarbonatlı termomineralli sudur.

Ph Değeri : 7.03,

İletkenlik : 2571 milival.

Toplam Mineralizasyon : 2374,88- 2859, 62 mg/lt.

Kızılcahamam İlçesinde farklı kaynaklardan çıkan kaplıca suyunun ısı ve Ph değerleri de farklılık göstermektedir.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

KIZILCAHAMAM KAPLICALARI

Bu firmaya ait kayıtlar 24509. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...