Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 KÜREKLİDERE-Bursa--tarih-bursa-kureklidere-temiz-hava-mekan-koy-evi-dogal-yasam-restarasyon-kultur--Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

Mekan Bilgisi

55 çeşit ağaç türünün yer aldığı, ormanlarla kaplı bir vadide yer almaktadır. Şelaleye giden su, ormanın içinden geçen patikaların dereyle kesişmesi sonucu, bir noktada çoğalarak akmakta ve metrelerce yükseklikten dökülmektedir. Kent ormanının en heybetli şelalelerinden olan şelalenin yüksekliği ise tam 82 metredir. Ayrıca şelale yolunda yer alan kaya bahçeleri, bitkilerin yapraklarını dökmesiyle oluşan tabiat manzarası ve mevsimine göre sarı, yeşil, kahverengi gibi renklere bürünen doğal örtüsüyle bölgeye gelen ziyaretçileri adeta büyülemektedir.

Küreklidere Şelalesi, özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir. Serin havası, muhteşem doğasıyla özellikle piknikçilerin sıklıkla tercih ettiği noktalardan biri olan şelalenin en önemli sorunu, şelalenin bulunduğu noktaya giden bir yolun olmamasıdır. Şelalenin o büyüleyici manzarasının görülebildiği bölüme sadece köylüler tarafından ağaçlara bağlanan iplere tutunarak inilebilmektedir. Bu ulaşım şekli ise biraz tehlikeli ve zor olduğundan herkes tarafından kullanılamamaktadır. Şelale ayrıca; vahşi doğa tutkunları için özellikle kış aylarında adeta bir çekim noktası niteliğindedir.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

KÜREKLİDERE

Bu firmaya ait kayıtlar 2879. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...