leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Mekan Bilgisi

Muğla ilinin, Milas ilçesine bağlı, Gökova körfezinin kuzeyinde yer alan Ören beldesi, 15.000 dekar bir alana sahiptir. Gökava körfezine akan Kemerdere çayının getirdiği topraklarla verimli, zengin Ören ovası oluşmuştur. Verimli topraklara sahip Ören ovasında narenciye, susam, pamuk, tütün, hububat ve çeşitli meyveler yetiştirilmektedir. Ayrıca zemin tarla balıkçılığına da oldukça uygundur. İklim : Ören beldesinde Akdeniz iklimi egemendir. Yıllık ortalama 2O°C civarındadır. Temmuz ve Ağustos aylarında bu sıcaklık 32 ila 34°C' ye çıkmaktadır. Sıcaklık kışın 10 dereceden aşağıya düşmemekle birlikte, kışın yağışlı ve ılık, yazın ise kurak ve sıcaktır.
Deniz sıcaklığı ortalama 22°C civarındadır. Ağustos ve Eylül aylarında ise deniz sıcaklığı 24 ile 26°C'ye çıkmaktadır. Kışın ve yaz mevsiminde Gökova körfezinden esen Lodos rüzgarı yazın doğal klima işlevini görmektedir. Beldede ormanlık alanın çokluğundan dolayı nem onanı minimum düzeydedir, oksijen oranı yüksektir. Bu nedenle, şeker hastası, bronşit, romatizma hastalarına doktorlar Ören'i tavsiye etmektedir.
Bitki Örtüsü : Beldede Akdeniz bitki örtüsü hakimdir. Zeytinlik, çam ormanı ve makiliklerden oluşmaktadır. Çam ormanlarının bulunduğu bölgelerde ıtırlı bitkiler yoğun olarak yetişmektedir (adaçayı, kekik, elmaçayı, defne vb.). Beldenin bitki örtüsünün önemli özelliklerinden biri de dünyada nadir rastlanan yabani orkide çeşitlerine sahip olmasıdır.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

MUĞLA ÖREN

Bu firmaya ait kayıtlar 25818. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...