İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

  Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak'ta yapmayı planladıkları çılgın projeyi açıkladı. 'Kepez Park Varsak' adı verilen ve 47 dönümlük alana yapılması planlanan projede, sinema salonları, tam olimpik yüzme havuzları, sosyal alanlar ve spor alanları yer alacak.

Başkan Tütüncü, ilçede modern bir sosyal yaşam alanı oluşturacak olan 'Kepez Park Varsak' projesini, düzenlediği toplantıyla tanıttı. Varsak Stadyumu'nun bulunduğu 47 dönümlük araziye inşa edilecek projeyle, Varsak yeni bir yaşam merkezine kavuşacak. 'Kepez Park Varsak'ta, eğitim ve toplantı salonları, gençlik merkezleri, sosyal alanlar, sinema salonları, kafeteryalar, tam olimpik yüzme havuzu ile açık yüzme havuzları, uluslararası standartlara uygun basketbol sahaları, sentetik çim futbol sahası, çocuklar için masal diyarı, kaykay ve model araç pisti, koşu ve bisiklet yolları ile 500 araçlık otopark yer alacak. Projenin temelinin, 1 Ocak 2012'de atılması ve 1 Ocak 2013'de de kullanıma açılması bekleniyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çılgın proje olarak tanımlanan 'Kepez Park Varsak'ın ilçeye yeni bir imaj kazandıracağını söyledi. Varsak'ın, Antalya'nın önemli yerleşim birimlerinden olduğunu ifade eden Tütüncü, hayalinin daha güzel bir Kepez inşa etmek olduğunu söyledi. Varsak'a yapılacak 'Kepez Park Varsak' projesi ile yeni bir yaşam alanı kazandırılacağını belirten Tütüncü, projeyle olimpik yüzme havuzu ve uluslararası standartlara uygun basketbol sahasının bölgeye kazandırılacağını kaydetti. Futbol, basketbol sahaları ile yüzme havuzlarında birçok sporcunun yetişmesini umduklarını anlatan Tütüncü, 20 milyon TL'ye mal olması planlanan proje harcamasının belediye bütçesinden karşılanacağını söyledi. Tütüncü, proje maliyeti için kredi, borçlanma ve kimseden destek almadıklarını ifade etti. Seçim vaatleri arasında bulunan 41 projeyi hayata geçirmek için önce altyapı çalışmalarına başladığını anlatan Tütüncü, "İmar ve mülkiyet problemlerinin çözümüne yönelik ve vatandaşlarımızın menfaatlerini koruyacak bilime uygun çalışmalar gerçekleştirdik. İkinci yılımızda da Kepez'i tüm mahalleleri ile bir şantiye haline getirdik. Kepez, artık 60 mahallesi ve 7 köyü ile belediye hizmetlerini alan bir uyerleşim birimi haline geldi. " diye konuştu.

Proje tanıtım toplantısına katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de Kepez'in yıllarca ihmal edildiğini söyledi. Başkan Tütüncü ile birlikte Kepez'de büyük bir hamlenin başlatıldığını dile getiren Gönül, belediyenin, görevi olmadığı halde okulların ve camilerin de bakımını yaptığını belirtti. Kepez'in, yeşil alan dokusuna yine Tütüncü sayesinde kavuştuğunu kaydeden Gönül, 'Kepez Park Varsak' projesiyle bölgeye kazandırılacak yüzme havuzlarında, tatile gidemeyen vatandaşların tatil yapma imkanına kavuşacaklarını kaydetti.

Ostime Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, AK Parti Antalya milletvekili adayları ve vatandaşlar katıldı. (Cihan Haber Ajansı) 1 saat önce..[2768893]


 

Kepez'in Çılgın Projesi: Kepez Park Varsak'ta Tam Olimpik Yüzme Havuzu

Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak'ta yapmayı planladıkları çılgın projeyi açıkladı. 'Kepez Park Varsak' adı verilen ve 47 dönümlük alana yapılması planlanan projede, sinema salonları, tam olimpik yüzme havuzları, sosyal alanlar ve spor alanları yer alacak. Başkan Tütüncü, ilçede modern bir sosyal yaşam alanı oluşturacak olan 'Kepez Park Varsak' projesini,...