ANTİK KENTLER

ALEXANDREIA TROAS

Görüntülenme - 12445 Yorum Ekle

Hakkımızda

 Büyük İskenderin komutanlarından Antigos Monophthalmos(tek gözlü) tarafından M.Ö.310 yılında Antigoneia adı ile kurulmuştur.Antigonos'un ölümünden sonra,Trakya kralı Lysimachos Büyük İskenderin adına şehiri Alexandreia-Troas diye adlandırmıştır.Çevrede yer alan 7 şehirin hakları buraya yerleştirilmiş ve genişleyen şehir günümüzde bir kısmı hala ayakta duran 8.km. bir sur ile çevrilmiştir.
   M.Ö. 1.yy'da Alexandreia-Troas şehirinin ismi İmparator Augustus tarafından Clonia Augusta Troadensis olarak değiştirilmiştir.
   M.S. 4.yy'da Büyük İmparator Konstantin Alexandreia-Troas'ın başkent olabileceğini düşünmüştür.
   Alexandreia-Troas şehiri bir deprem sonucu büyük ölçüde yıkılmıştır.Bugünki kalıntılarından Tiyatro,Maldelik,Agora Tapınağı,Doğu Kapısı,Herodes Atticu Hamamı ve Liman görülmeye değer bir durumdadır.

Etiketler

tarihi-alan trustik-yer tas-köprü doga huzur

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Stephen Kinns

Active archeological site. The team there were happy to answer a few questions. One of the key sites in the region and a beautiful spot

9 ay önce

Rob Hill

This ruined city is quite spread out, and to see it all requires a long walk with tough shoes and long trousers to protect against plants, but we'll worth the effort, with great views over the Aegean.

9 ay önce

Lorena Sander

Still being excavates. Reconstruction is minimal so few visitors and free entry. Interested in what this becomes in the next 20 years.

11 ay önce

moto vision

This is troiaaaa

9 ay önce

Ercan Serifsoy

It was exiting.

9 ay önce

Yorum Ekle