ANTİK KENTLER

ALEXANDREIA TROAS

Görüntülenme - 12445 Yorum Ekle

Hakkımızda

 Büyük İskenderin komutanlarından Antigos Monophthalmos(tek gözlü) tarafından M.Ö.310 yılında Antigoneia adı ile kurulmuştur.Antigonos'un ölümünden sonra,Trakya kralı Lysimachos Büyük İskenderin adına şehiri Alexandreia-Troas diye adlandırmıştır.Çevrede yer alan 7 şehirin hakları buraya yerleştirilmiş ve genişleyen şehir günümüzde bir kısmı hala ayakta duran 8.km. bir sur ile çevrilmiştir.
   M.Ö. 1.yy'da Alexandreia-Troas şehirinin ismi İmparator Augustus tarafından Clonia Augusta Troadensis olarak değiştirilmiştir.
   M.S. 4.yy'da Büyük İmparator Konstantin Alexandreia-Troas'ın başkent olabileceğini düşünmüştür.
   Alexandreia-Troas şehiri bir deprem sonucu büyük ölçüde yıkılmıştır.Bugünki kalıntılarından Tiyatro,Maldelik,Agora Tapınağı,Doğu Kapısı,Herodes Atticu Hamamı ve Liman görülmeye değer bir durumdadır.

Etiketler

tarihi-alan trustik-yer tas-köprü doga huzur

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Stephen Kinns

Active archeological site. The team there were happy to answer a few questions. One of the key sites in the region and a beautiful spot

7 ay önce

Rob Hill

This ruined city is quite spread out, and to see it all requires a long walk with tough shoes and long trousers to protect against plants, but we'll worth the effort, with great views over the Aegean.

7 ay önce

Lorena Sander

Still being excavates. Reconstruction is minimal so few visitors and free entry. Interested in what this becomes in the next 20 years.

8 ay önce

moto vision

This is troiaaaa

7 ay önce

Ercan Serifsoy

It was exiting.

7 ay önce

Yorum Ekle