AMERİKAN SAĞLIK KOLEJİ

Görüntülenme - 29786 Yorum Ekle

Hakkımızda

Ülkemizin en önemli mesleki açıklarından bir tanesi sağlık sektöründedir. Devlet İstatistik Enstitüsü verilerine göre 100.000’in üzerinde sağlık çalışanı açığımız mevcuttur. Sağlık Meslek Lisesi mezunları genel olarak iş bulmakta zorlanmazlar ve hayata diğer yaşıtlarından daha erken atılma şansı bulurlar.

Amerikan Sağlık Koleji’nde öğrenciler eksiksiz yabancı dil bilgisine sahip oldukları için ülkemizin en büyük hastanelerinde öncelikli olarak işe alınırlar.

Okullarımızda Genel İngilizcenin yanı sıra en alt düzeyden itibaren Mesleki İngilizce de öğretilmektedir. Bütün öğretmenlerimiz Amerikalı ve Türk öğretim görevlilerinden Mesleki Dil Eğitimi (ESP) Öğretmenliği hizmetiçi eğitimi alırlar.

Amerikan Sağlık Koleji’nde İngilizce bir ders değil bir hayat tarzıdır. Tüm öğrencilerimiz hafta sonları dilerlerse Almanca ve Rusça derslerini ücretsiz olarak alırlar.

Kısacası sağlık personeli olurken aynı zamanda anadiliniz gibi İngilizce konuşmak istiyorsanız Amerikan Sağlık Koleji ülkemizdeki en büyük eğitim kuruluşudur.

Etiketler

english medical hospital school teacher eğitim ders öğrenci yabanci-dil sağlıklisesi meslek dr heath amac özel kurum ilaç bölümler work nurse fda saglık koleji tıp teknisyenliği eğitim basarı saglık okulu

Yorum Ekle