TARİHİ MEKANLAR

ASSOS LİMANI ÇANAKKALE

Görüntülenme - 12259 Yorum Ekle

Hakkımızda

Assos Limanı, küçük ve etkileyici bir antik limandır. Butik oteller, restoranlar ve kamp alanları ile çevrili olan Assos Limanı, ufak mendireği sayesinde balıkçı tekneleri için korunaklı bir barınaktır. Bu tarihi liman, daha çok konaklama ve restoran hizmetleri ile yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor. 

Denize sıfır olarak konumlanmış tesislerin önünde tahtadan yapılış basit iskeleler mevcuttur. Üzerlerine şemsiye, şezlong ve yastıklar konularak konforlu bir ortam yaratan işletmeler, Asos Limanı'nı ziyarete gelen turistler için her türlü konaklama ve yeme-içme hizmetini sunuyor. İskelelerden atlayarak ya da iskelenin merdivenlerini kullanarak Assos'un soğuk denizine dalmak ise herkesin için tam bir keyif...

Assos Limanından denize girmek insana huzur veriyor. Yüzerken karşınızda kayalık bir tepenin eteğine kurulmuş görkemli taş binalardan ve zeytin ağaçlarından oluşan bir manzara çıkıyor. Antik limanın batık olan kısımlarının üzerinde, ve her mevsim soğuk olan denizde yüzmek,  güneşin batışını küçük tahta bir iskelede oturarak izlemek istiyorsanız, Assos Limanı sizleri bekliyor.

Etiketler

assos liman antik tarihi iskele turizm ayvacık çanakkale

Yorum Ekle