Hakkımızda

Binanın restorasyonu yapılırken tarihi dokusu korunarak iç dekorasyonda çağdaş bir müzik ve sanat mekânının sahip olması gereken çok fonksiyonlu,esnek bir yapı ortaya çıkarıldı. Altı katlı binanın sergi mekânı girişi İstiklal Caddesi’nde yer alıyor; ana giriş de Orhan Adli Apaydın Sokak’tan. İstiklal Caddesi ile birleşen giriş katının cephesindeki yekpare cam, içerdeki etkinliklerin dışarıdan rahatça izlenmesini sağlıyor. Sergi alanı olarak tasarlanan giriş katı, başka birçok etkinliğin de düzenlenmesine uygun, esnek bir yapı sergiliyor. Ziyaretçiler binaya devasa cam bir kapıdan giriyorlar.
 Binada, sanki binayla aynı zamanda yapılmışçasına uyumlu duran sanat eserleri göze çarpıyor. 2008 yılında Leo Villareal tarafından tasarlanan “İsimsiz” en çok dikkat çekenlerden biri. V şeklindeki kolonları aydınlatan LED tüpler binaya sıra dışı bir görünüm kazandırıyor.
 Binanın duvarları akustik hesaplamalar göz önünde bulundurularak kaplanmış, bazı duvarların kaplamasında alçıpan kullanılmış. Yerde kullanılan tahta parkeler ve beton malzeme de kusursuz bir akustik sağlıyor.
 Borusan Müzik Evi sanatseverlere son derece kapsamlı hizmetler sunmak üzere planlanmış mükemmel bir “ev”.

Etiketler

müzik beyoğlu istiklal konser salon sanat sanatsever

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Serkan Barut

Home of the unconventional concerts. We love this place :)

1 yıl önce

alp demir

No nonsense

6 ay önce

Idil Dadan

Amazing experience with good acoustic and ambiance, cozy and you can really geel the music

1 yıl önce

evren KİRAN

Great concerts are performing here!

1 yıl önce

zehra başgöl

Modern mimari tasarımı ve başarılı ses akustiğiyle fark yaratan sanat evlerinden biri.

7 ay önce

Yorum Ekle