Hakkımızda

Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu, özellikle okul öncesi çocukları için düşünülerek temelde şehrin keşmekeşinden ve hava kirliliğinden uzakta 1250 m2 bir arsada, yeşillikler içinde, çocukların rüzgarın sesini, kuşların cıvıltısını hissedebilecekleri özgün bölge olduğuna inanılan Bursa da Nilüferde bir semt olan Üçevlerde kurularak; okul öncesi çocukların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde projelendirilmiştir.

Okulumuz; resmi tatil günleri hariç, senenin 12 ayı eğitime devam etmektedir. Okulumuz 07:00- 18:30 saatleri arasında açıktır. Hafta sonu ise sadece cumartesi günleri oyun grupları ile hizmet vermektedir. Öğrenci servisleri en son 17:15´de okuldan ayrılmaktadırlar.

Bahçemizde, harika çocuklarımızın devinimsel gelişmelerini pekiştirecek sadece görselliğiyle değil onların bedensel koordinasyonlarını geliştirmesi ( psikomotor ) için de özel olarak projelendirilmiş oyun parkının haricinde çeşitli meyve ağaçlarımız, çocuklarımızın bire bir sebze ve meyve yetiştirdikleri organik tarım köşemiz, havanın müsait olduğu bahar yaz günlerinde ikindi kahvaltılarımızı, doğum günü kutlamalarımızı yaptığımız kamelyamız, kuş yuvamız, üstü kapalı piknik masalarımız, doğal yaşamı onlara en gerçek haliyle sunabileceğine inandığımız prototip su kuyumuz, yel değirmenimiz, harika çocuklarımızın özgürce top oyunları oynayabilecekleri çim alanlarımız ve daha pek çok özel köşelerimiz mevcuttur.

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU´NDA EĞİTİM- ÖĞRETİM İÇERİĞİ

  •     Bilim, sanat ve spor temellidir.
  •     Çocuk merkezlidir.
  •     Yaratıcılık ön plandadır.
  •     Çocuklarda, ilgi, merak ve araştırma isteklerini artırmayı ve geliştirmeyi hedefler.
  •     Aile katılımı önemlidir.
  •     Çocuğun çok yönlü gelişimi esastır.
  •     Çocuğun özgürce deneyimler kazanabilmesine olanak tanıyan fırsatlar sunar.
  •     Tüm gruplara yoğun yabancı dil etkinliği içeren bir programdır. 

Etiketler

bursada nilüferde üçevlerde ertuğrulkentde beşevlerde özlücede altınşehirde ataevlerde özel anaokulu en iyi okul öncesi çocukları için yabancı dilde ingilizce eğitim velihaftalık bilgilendirme bilim sanat spor yaratıcılık temelli çok yönlü gelişim

Yorum Ekle