Eğitim Merkezleri KÜLTÜREL MEKANLAR

KULİS SANAT

Hakkımızda

KULİS SANAT, Ankara’da, Bahçelievler semtinin en işlek ve popülâsyonu en yüksek caddesi olan 7.CADDE’de kurulan, aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu tiyatro sahnesinde haftanın belirli günlerinde profesyonel tiyatro oyunları sergileyen ve Diksiyon, Klasik Bale, Yaratıcı Drama dersleri veren, şehir dışından gelen özel tiyatroları da sahnesinde ağırlayabilecek bir sanat merkezidir.
Kulis Sanat’ta;
Haftanın En Az 4 Günü Etkinlik
50 Kişilik Profesyonel Tiyatro Sahnesi
Tiyatro’dan Bale’ye, Opera’dan Enstrüman’a Konservatuvara Hazırlık Dersleri
Tiyatro Eğitiminden Sonra Sahnede Yer Alma Fırsatı
Unutulmaz Yıl Sonu Gösterileri
Şan ve Enstrüman Konserleri
Şiir Dinletileri
Dans Gösterileri
Workshoplar
Söyleşiler
Organizasyonlar
sizleri beklemektedir…

Konservatuvara Hazırlık

Konservatuvara hazırlık dersleri; Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin içinde bulunan Tiyatro Bölümlerinin yaptığı özel yetenek sınavlarında karşınıza çıkabilecek her engel ve aşamaya karşı sizi hazırlamayı hedefler. Her okulun sınav sistemi kendi içinde farklıdır ( aşama sayısı ve türü ). Adayın sahne sınavı için hazırladığı tiratlar dışında gireceği ;
√ Şan
√ Hareket ve Ritim
√ Genel Kültür
√ Doğaçlama
√ Ses ve Konuşma
√ Zorunlu Tirat
Aşamalarında da başarılı olmalıdır. Konservatuvara Hazırlık Dersleri kapsamında bütün bu eğitimleri alıp sizi sınavda karşınıza çıkabilecek her türlü duruma karşı hazırlıyoruz. Yüksek başarı oranımız ve eğitmen kadromuzla sizi yaşam hedefi hayallerinize kavuşturuyoruz.
Oyunculuk
Temel oyunculuk eğitimini tamamlayıp, belirli süre ve başarıdan sonra beraber
sahneye çıkmaya ne dersiniz?

Diksiyon
Konuşma bozukluklarınızı aşıp, ses ve nefes kontrolünüzü doğru kullanmayı öğrenip,
güzel ve etkili konuşun…

Yaratıcı Drama

Doğduğu andan itibaren keşfetmektir çocuğun hayatı. Yeni atıldığı heyecan verici, merak uyandırıcı; aynı zamanda ilginç bir maceradır onun için dünya.

Her bir yeni gün, hayatına farklı ve özel şeyler katar. Ağlayarak başladığı hayatta gülmeyi, şaşırmayı, kızmayı, konuşmayı, paylaşmayı öğrenir. Kısaca iletişime ve sosyalleşmeye yönelik ne varsa ilk olarak onlar karşılar minik ruhu.

Siz çocuğunuzun hayatına ne kadar katkı yapabiliyorsunuz? İletişim kurmayı, durumlar karşısında ne tepki vereceğini, paylaşmayı nasıl ve nereden öğreniyor?

Yaratıcı drama çocuğun, aile ve okul eğitiminin yanı sıra tiyatro yoluyla da eğitilebileceği gerçeği de tiyatronun değerini arttırmaktadır. Doğru ile yanlışı, iyi ile kötüyü, güzel ile çirkini belli bir olay dizisi içinde sunmak çocuğun gelecekte oluşacak dünya görüşüne ve kişiliğine önemli katkılarda bulunacaktır.

Çocukların isteklerini, korkularını, düşüncelerini, hayallerini, beklentilerini yetişkinlere kendilerini ifade etme özgürlüğüne ulaştıracak yaratıcı drama çalışmalarından tiyatroya uzanacak olan yolculukları onları daha sağlıklı ve daha mutlu kılacaktır. Oyunla, drama çalışmaları ve tiyatro ile çocuklar kendilerini özgürce ifade edeceklerdir.

Klasik Bale
Ritim duygumuzun en estetik bedensel anlatımda buluştuğu; klasik balede, hep birlikte parmaklarımızın ucunda yükselelim…

Şan
Güçlü bir nefes, iyi bir ses pozisyonu, ritim ve kulak egzersizleri ile doğru bir tekniğe sahip olun…

Pilates
Esnek bir kas yapısına ve fit bit vücuda, ruhunuzu dinlendirerek sahip olun…

Enstrüman
Sevdiğiniz müziği kendinizden dinlemeye ne dersiniz?

Dans
Günün temposundan uzaklaşın ve gelin biraz dansın temposuna kapılalım.

Etiketler

kulis sanat ankara tiyatro çankaya konservatuar hazırlık kurs tiyatro plates dans

Görüşler (0)

Yorum Ekle