Hakkımızda

Sektördeki  57 yıllık serüvenini 1957 yılında ilk kebap lokantasını açarak, Manisa’nın meşhur “MANİSA KEBABI” nı yapmaya başlayan Hüseyin Şengül ustalığını geçen hergün daha da arttırdı. Bir yandan Manisaspor’da yöneticilik yapan ve kulübe destek veren Şengül Manisa’ya ve spora olan sevgisi nedeniyle işletmesine de Manisaspor’un adını verdi. Şimdilerde oğlu Zafer Şengül ile birlikte Manisa’nın vazgeçilmez lezzetini hem Manisa’lılara hemde kente uğrayan konuklara sunmaya devam ediyor.

Manisa Spor Kebapçısı’na  birçok ünlü sima ve Fenerbahçe Spor Kulübü  başta olmak üzere birçok kulübün sporcuları Manisa’ya yolları düştüğünde mutlaka uğrar olmuş.

Manisa Kebabı’nın yanı sıra Ege Mutfağı’nın vazgeçilmezleri arasında olan enginar, börülce salatası, barbunya pilaki, kabak mücver, kabak kızartma, biber dolması, yaprak sarma gibi yemeklerde Manisaspor Kebapçısı’nın mutfağın da yer alıyor.

Tabii sabah 06:00’da başlayan Kahvaltı keyfini de atlamamak lazım. Serpme ve tabak porsiyon olarak alternatifli sunulan kahvaltı sofrasının içeriği de bir hayli zengin. Tulum peyniri, beyaz peynir, kaşar peyniri, tereyağı, söğüş, keçiboynuzu pekmezi, kızartılmış ekmek, bal-kaymak, çay ve odun ateşinde yapılan kaşarlı pide güne iyi bir başlangıç isteyenler için vazgeçilmez.

Şuan da Merkezde, Manisa-İstanbul Karayolu üzerinde ve Kenan Evren Sanayi Sitesinde olmak üzere 3 şubesi olan Manisaspor Kebapçısı her geçen gün titizlik ve özveriyle büyüyerek kaliteli hizmetini  sunmaya devam ediyor….

 

Etiketler

manisa manisa kebabı lokanta yemek manisa spor

Yorum Ekle