Hakkımızda

Hastanemiz, Saruhanlı Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve halkımızın katkılarıyla; hastane yaptırma derneği çatısı altında Sağlık Bakanlığından alınan tip projeye uygun olarak 1994’ de inşaatına başlanmıştır. 13.06.1997’de hizmete açılmıştır. Bundan önce sağlık ocağı düzeyinde sağlık hizmeti alan Saruhanlı ilçesi için tarihinin ilk devlet hastanesi olması dolayısıyla da ayrı bir öneme sahiptir.

50 yataklı binamızda poliklinikler, acil servis, fako cihazının, laporaskopi ve artroskopi cihazının da bulunduğu merkezi ısıtma ve soğutma sistemli bir ameliyathane, otoanalizör, hemogram, koagülasyon cihazı ile hizmet veren biyokimya laboratuarı ve röntgen birimimizle halkımıza hizmet vermektedir.

Kuruluşundan bu yana acil servis bünyesinde hizmet veren ambulansımız 2005 yılı başında B tipi 112 ambulans sisteminin kurulmasıyla merkez 112 ye destek olarak çalışmaya başlamıştır. İlçemiz İzmir-İstanbul karayolu üzerinde bulunduğu için bu destek ayrı bir önem kazanmaktadır.

2005 yılı başında hastanemiz tüm birimleriyle otomasyon sistemine geçmiştir. Otomasyon sisteminin getirdiği avantajlarla tüm birimlerimizde daha da gelişmiş bir hizmet verilmeye başlanmıştır. Sistemli ve düzenli bir şekilde, hasta memnuniyetinin de giderek arttığı bu yöntemle hizmetlerine devam etmektedir.

Hastanemiz Ekim-2005 tarihinde TS EN ISO 9001-2000 kalite belgesi almıştır. Bu tarihten itibaren de kaliteli hizmet sunumu standartlaşmıştır. Hastanemizde Bakanlığımızın emri doğrultusunda Hasta Hakları İletişim Birimi, Enfeksiyon Kontrol Komitesi ve Kurum Performans Kalite Birimi çalışmaları gerek hasta, gerekse de personel memnuniyetini en üst düzeyde tutmak amacıyla hizmet vermektedir.

 Acil servisimizin hizmet kalitesini daha da artırabilmek amacıyla Mart 2007’de ek bina çalışmalarına başlanmış, 21.11.2007 tarihinde geçici kabulü yapılmış ve hizmet vermeye başlamıştır. İki katlı ek binamızın alt katında Acil servisimiz, üst  katında 3 poliklinik, ultrason, anne-bebek odası ve  çok amaçlı salonumuz yer almaktadır. Acil servisimiz acil müdahale ve cerrahi müdahale odası, 3 yataklı hasta gözlem odası, pansuman enjeksiyon odası, EKG odası ile halkımıza hizmet vermektedir.

Hastanemizdeki tüm teknik ve insan kaynağı olanaklarıyla her zaman daha ileriye gitmeyi planlayarak, hasta ve insan haklarına saygı anlayışıyla kaliteli ve güleryüzlü sağlık hizmeti sunmak her zaman amacımız olmaya devam edecektir

Etiketler

sağlık doktor hasta nöbet acil hemşire ilaç iğne serum hasta bakıcı

Yorum Ekle