MÜZELER

UFO MÜZESİ DENİZLİ

Hakkımızda

Funika Grubu kurumsal sosyal sorumluluk çalışması kapsamında İstanbul'da 2002 Ocak ayında açılan "4. Uluslararası Ufo Müzesi" 2005 yılında Denizli'ye taşınmıştır. Amaç, Denizli'nin tanıtımına katkıda bulunmak, toplumun bilinçlenmesini ve geleceğe hazırlamasını sağlamak ve dünya barışına katkıda bulunmaktır.

Şu anda Dünyada; Amerika, Japonya ve İngiltere'de olmak üzere üç bölgede bulunan "Uluslararası U F O Müzesi" nin dördüncüsü, ülkemizin önemli turizm ve kültür merkezlerinden Denizli'de faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda bu müze; Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu'nun da ilk Uluslararası U F O Müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

Tüm dünyada bu konuyla ilgili araştırma yapan yüzlerce kurum ve kuruluşun data ve arşiviyle de desteklenmiş bir projedir.

Bu tarihi projenin amacı; sadece Türk insanını bu konuda bilgilendirmek değil, aynı zamanda her yıl ülkemizi ziyaret eden milyonlarca turistin de bu önemli konuda bilgilenmesini sağlamak ve ülkemizin tanıtımını yapmaktır. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan bilgiler ve görsel datalar, UFO Gerçeği ve Dünyadışı Zeki Yaşam'ın kanıtlarını 7'den 70'e dünya insanına sunarak hizmet vermektir.

"Uluslararası U F O Müzesi" içinde yer alanlar:
- Müze ve Sergi bölümü
- Kütüphane
- Video-VCD-DVD izleme ve toplantı odası

Müze ve Sergi bölümü:

Burada tüm "UFO ve dünyadışı zeki yaşam gerçeği" ile ilgili olaylar ve bilgiler; dünya UFO tarihçesi, arkeolojik kalıntılar ve yazıtlarla ilgili bilgi ve canlandırmalar, NASA'nın gizlediği olaylar ve fotoğraflar, Mars dosyası ve gizlenenler, 51. bölge ve gizli üsler, önemli üniversite ve kurumların araştırma raporları, analiz sonuçları, ekin arazilerindeki gizemli şekiller, hayvan kaçırma ve mutasyon olayları, insan kaçırılmaları ve deney olayları, Roswell, Aztec,Varginha gibi uçan daire düşme olayları, gizli resmi belgeler, üst düzey askeri ve sivil yetkililerin, eski devlet başkanlarının, senatörlerin itirafları ve belgeleri, varlık tipleri, uçan daire tipleri, Türkiye ve Dünya ülkeleri UFO raporları ve önemli UFO olayları, yerli yabancı gazete-dergi arşivleri ve daha birçok konu ayrı ayrı bölümlerde fotoğraf, resim ve belgelerle, Türkçe ve İngilizce metinlerle açıklamalı olarak sergilenerek ziyaretçilerin bilgisine sunulmuştur.
Ayrıca, yine müze içinde yedi ayrı bölümde; UFO Gerçeği'ni gözler önüne seren arkeolojik kalıntıların modelleri, Roswell'de düşen uçan daire olayının temsili ve uzaylılara yapılan otopsi, kaçırılan bir dünyalıya uzaylılar tarafından yapılan bir deneyin temsili, gözlem raporlarına dayalı çeşitli uzaylı varlık tipleri ve yine gözlem raporlarına ve fotograflara dayalı çeşitli uçan daire modelleri maket ve heykellerle açıklamalı olarak özel bölmelerde sergilenmektedir.


Kütüphane:

UFO'lar, dünyadışı zeki yaşam ve evren ile ilgili bilgi edinmek ve araştırma yapmak isteyenler, okuma masalarının da yer aldığı, bu konularla ilgili yerli ve yabancı bir çok kitaptan oluşan kütüphanemizden ücretsiz olarak yararlanma imkanına sahiplerdir.

Video-VCD-DVD izleme ve toplantı odası:

Konuyla ilgili Türkçe ve İngilizce video ve görüntü arşivimizde yer alan belgeseller ile "UFO Gerçeği" programlarımızın ve uluslararası kongrelerimizin kasetleri, video izleme odasında ziyaretçilerin hizmetine sunulmuştur. 30 kişilik salonda gruplara özel sunum yapılabilmektedir.

Projenin amacı:

İnsanoğlunun evrimini ve gelişimini yakından ilgilendiren "Evrende Zeki Yaşam ve UFO Gerçeği" konusunun tanıtılmasına, yayılmasına, halkımızın ve yerli yabancı ziyaretçilerin bu konuda bilgilenmesine ve bilinçlenmesine katkıda bulunmaktır.

U F O müzesini ziyaret edenler, konumuzla ilgili tarih öncesinden günümüze kadar olan bilgileri, fotoğraf ve belgeleri, görsel materyalleri izleme, arşivden yararlanma ve bilgilenme imkanına sahip olacaklardır. Ayrıca müzemizde yer alan haber panolarıyla konumuzla ilgili dünyadaki en son gelişmeler ve haberler duyurulacak, ziyaretçilerin bu önemli konuda bilgilenmesi sağlanacaktır.

Bu büyük projeyle; Doğu-Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu'da bir ilki gerçekleştirerek, uzay çağı biliminin ve bilgisinin Türkiye'ye ve insanlığa hızla yayılmasında büyük bir adım atılmış olacak. Gezegenimizin ve insanoğlunun evrimini yakından ilgilendiren ve büyük önem taşıyan bu evrensel konuyla ilgili gerçeklere herkesin ulaşabilmesi sağlanmış olacaktır.

İnanıyoruz ki, insan hayatının, gezegenimizin ve evrenin doğasına ilişkin bu önemli konu, çok geniş ve zengin bilgi, belge, fotoğraf ve görüntü arşivimizle hazırladığımız bu önemli proje her insanın ruhunun derinliklerinden gelen ve bir türlü yanıtını bulamadığı sorulara bilimsel ve akılcı cevaplar oluşturmasını sağlayacaktır..

Ufo Müzesi haftanın 6 günü saat: 09.00-18.00 arasında açıktır. Pazartesi günleri müze kapalıdır.
Müze girişi ücretsizdir.

Etiketler

ufo müze museum sergi uluslararası denizli türkiye

Yorum Ekle