YAĞHANE PANSİYON / SURYA YOGA

10368 kere görüntülendi. Yorum Yapın
 
 

Hakkında

Bir zamanlar yağhane olan ev denize yakın sessiz arnavut kaldırımlı bir köy olan Eski Datça’nın sakin ve etrafa hakim bir köşesinde. Arkasını kaplayan dağları ve her yere yayılmış badem ve zeytin ağaçları ile ister pratiğinizi geliştirmek isterse yeni bir şey denemek üzere kurslarımızdan veya arınma tatillerinden birine kendinizi kaptırmak için ideal bir yerdir. Günlük hayatınızın girdaplarını ve sarmallarını gözlemleyebileceğiniz her yerden uzak bir cennet.
Köy sakin sahili, Symi ve Rodos’a giden feribotları ve limandaki teknelerden alınmış taze balıkları ızgarada sunan restoranlarıyla Datça limanından sadece 2km uzaktadır.

Yoga, Meditasyon, Ayurveda, Homeopati, Zihin ve Beden Terapileri
Sevgili Surya Yoga Dostları; merkezimizde verilen hizmetlerin listesi açıklamalarıyla aşağıda belirtilmiştir. Lütfen hizmetlerden yararlanmak için bize telefon ya da emaille başvurunuz. Birebir seans ve terapiler için önceden randevü alınması gerekmektedir.
Yetişkin yoga (kişiye ve seviyesine uygun): Seviyesi belirlenen yetişkine çeşitli hatha yoga ekollerine ait tarzların eklektik bir biçimi kişinin ihtiyacı ve eğilimine göre düzenlenip uygulanır.(90dk)
Yoga Terapi (özel durum ve rahatsızlığa uygun): Bu programın hazırlanması için ilk seans bir konsültasyon (şikayetler ve rahatsızlıkların dinlenip belirlenmesi) ve kas, iskelet sistemi analizi şeklinde geçer. İlk seans 90dk. Takip seansları kişinin durumuna göre 60-90dk arası belirlenir.
Hamile Yogası: (ilk trimester sonrası-12 hafta) Anne adayıyla hem sağlıklı bir gebelik geçirmesi hem de doğuma giden yolda hazırlık ve destek anlamında hazırlanan seanslar ortalama 75dk sürer.
Doğal Doğum danışmanlığı: Doğumunu doğal olarak gerçekleştirmek isteyen anne adaylarına, doğal doğal nedir, nasıl olur, buna nasıl hazırlanılır gibi konularda bilgi, destek ve gerekli uygulamalar gerektiğinde birebir konsültasyon ve seans.
Stresle mücadelede en yararlı yöntem olan nefes teknikleri (pranayam)birebir ihtiyaç doğrultusunda özel seans: yaklaşık 45dk süren seans stres, anksiyete, inip çıkan ruh hali dalgalanmaları, öfke ve depresif düşüncelerle mücadele için birebir olup bazı meditasyon teknikleriyle desteklenir.
Yoga Nidra (Uyku Yogası): Stres yüzünden gevşeyemeyen ve dolayısıyla rahatlamayan, anksiyetesi ve gerginliği olanlar için derin gevşeme tekniği. Seans 60 dk sürer
Serbest dalışçılara nefes seansı: Su altında daha fazla kalmak üzere kendini geliştirmek isteyen dalgıçlara yönelik pranayam, odaklanma, bandha çalışmaları. Seans yaklaşık 60-75dk sürer ve seans sayısı kişinin beden ve zihin yapısına göre belirlenir.
Ayurvedik Konsültasyon: Ayurveda’ya göre nabız, dil ve göz muayenesiyle beden tipinin belirlenmesi ve ardından ayurveda ve kişinin kendi beden tipi konusunda bilgilendirilip sağlıklı bir zihin/beden için kendi doğasına uygun yaşaması doğrultusunda eğitim. İki farklı buluşmayı içerir. İlk buluşmaya sabah erken hiçbir şey yemeden ve içmeden (su hariç) gelinmelidir.İkinci buluşma en az 1 saati bulur.
Homeopatik Konsültasyon: Minimum 90dk süren görüşme çok detaylı bir soru-cevap ve analizden ibarettir. Türlü kronik rahatsızlıklar ve sık sık yakalanılan akut rahatsızlıklara da remedi (homeopatik ilaç) verilir.
Ayurvedik Kalari Masaj: Hindistan Kerala bölgesinin döğüş sanatı olan Kalaripayat’ın iyileştirme teknikleri olarak bilinen ve beden, baş ve yüze farklı ısıtılmış ayurvedik yağlar kullanılarak yapılan bir masaj türüdür. Doğası gereği holistik yani bütünseldir, tüm beden, baş ve yüzü kapsar. Kas ve iskelet sistemi üzerinde iyileştirici, esnetici, canlandırıcı etkiye sahiptir. Uzun ve bütünleyici vuruşların özellikle bedenin enerji kanalları olan meridyenler üzerinde gezinerek yapılmasından dolayı enerji beden üzerindeki etkisi mükemmeldir. Bedenin bazı marma noktalarına (akupresür-iyileştirici) yapılan baskılarla ilgili enerji merkezleri, bezler ya da organlar stimüle edilir ve çalışmaları regüle edilir. Kan ve lenf dolaşımı stimüle edilir ve sinir sistemi rahatlatılır. Masaj esnasındaki temas ve baskılar sayesinde salgılanan endorfin ve oksitosin hormonlarının doğal olarak ağrı, sızı ve ağırlık giderici etkileri harekete geçirilir. Kaslar arasında kireçlenmeden dolayı oluşan tutukluklar, sertlikler, fibrositler düzenli masajla tedavi edilir ve büyük bir rahatlama sağlanır. Kullanılan ayurvedik yağlar deri içine, derin doku ve bağlara kadar nüfuz ederek şifalandırır ve genel bir oksijenlenme sağlanır.
Aktif ya da klasik meditasyon seansı: Kişinin ihtiyacı ve eğilimi doğrultusunda farklı meditasyon teknikleri uygulanır. Seanslar ortalama 60dk sürer.Öncesinden randevü ve konsültasyon gerekir.
Reiki Seansı: Yaklaşık 35-40 dk süren bir şifa seansıdır. Özünde evrensel enerjiye kanal olup hastaya evren enerjisinin iyileştirme niyetiyle yoğun bir şekilde aktarılmasıdır. Daha bedende tezahür etmemiş fakat enerji bedende tezahür etmiş rahatsızlık ve uyumsuzluklar da özellikle çok etkilidir.
Astrolojik Danışmanlık:(Zeynep Nihal): Astroloji, ruhun dünyaya enkarne olurken yaptığı yaşam planının gökyüzündeki göstergesidir.  Kadim bilgilerde söylendiği gibi: “Gökte ne varsa yerde de o vardır”.

Ruh fizik dünyaya doğarken, yaşam planlarını hep mükemmele doğru tekâmül etmek amacıyla ve elbette Tanrısal, Evrensel kurallar çerçevesinde oluşturur. Eski yaşamında eksik kalan yönleri yeni enkarnasyonunda tamamlamak ister. O nedenle yaşamda geçtiğimiz zorlu yollar aslında ruh için yaşanması gerekli, öğrenme amaçlı deneyimlerdir. Bu deneyimlerin yol haritasını ve önemli Karmik noktalarımızı Astroloji bize gösteren bir araç olabilir.

Yapılacak olan karşılıklı görüşmede; -Doğum haritanızın çıkarılması ve gezegenlerin doğum anındaki konumları, bu konumların kişiliğinizin hangi yönlerinin göstergesi olduğu ve etkileri ve bu çerçevede Yükselen Burcunuz ve Ay burcunuzun incelenmesi,

-Doğum haritanıza gezegenlerin güncel olarak transitleri ve bu transitlerin size kısa ve uzun vadeli etkileri,

-Yakın tarihteki doğum gününüz esas alınarak “Güneş Döngüsü” hesaplanması ve buna göre diğer doğum gününüze kadar olan sürenin değerlendirilmesi,

-Güncel Yeni Ay ve Dolunay’ın yaşamınızın hangi alanını etkilediği,

-İstenirse, İlişki Analizi,

-Başka özel sorular varsa, incelenmesi ve yanıtlanması ele alınacaktır.

(Doğum tarihi, yeri ve saatini bize bildirip randevü almanız gerekmektedir)

Teknede Yoga Tatili : Yoga hocası dahil oniki kişilik bir grup oluşturduğunuz takdirde Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında isterseniz kendi yoga hocanız ile isterseniz merkezimizin sizin hizmetinize vereceği bir yoga hocasıyla 7 günlük tekneyle mavi tur organizasyonu. Teknelerin özellikle Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları çok yoğun olduğu için rezervasyonun en az 2 ila 3 ay öncesi yapılması gerektiğinden erken karar verilmesi gereken bir program

Surya Kamp Organizasyonlar
Surya Yoga 2005’ten beri çeştli uluslararası ve yerli yoga eğitmeni ve terapistlerin ister yarı tatil yarı kamp ister tavizsiz inziva doğasında olsun bir çok programını organize edip grupları ağarlamaktadır.
İki ya da üç kişilik odalarımız sade şirin döşenmiş olup kendilerine ait banyo/wc içindedir. Odalarda banyo ve yüz havluları mevcuttur. Ana bina kapasitemiz toplam 17 kişidir. Daha büyük gruplar için ek oda kiralama imkanımız vardır.
Ortak alan olarak kullanılan iç salonumuz içerde yemek yemeye, film izlemeye, meditasyon oturumları ve sohbetler yapmaya müsaittir.
Yoga, meditasyon, ayurveda, felsefe, tarih ve edebiyat alanlarında zengin kütüphanemiz konuklarımız için referans kitaplığı olarak binamız dahilinde kullanıma açıktır.
85 metrekarelik yoga salonumuz yazın açık baharlarda kapalı ya da yarı açık olarak kullanılabilir. Yaklaşık 25 kişiyi rahatlıkla alır ve yoga matlarımız ve meditasyon minderlerimiz mevcuttur.
Gruplara sabah açık büfe kahvaltı ya da brunch akşamları da Türk, Akdeniz, Hint ve Uzakdoğu mutfaklarından esinlendiğimiz vejeteryan yemek menüleri sunuyoruz. Kahvaltı ve yemek saatleri grubun doğasına ve eğitmenin isteğine göre belirlenir.
İstenirse yarımada turu ya da tekne turu organize edilir. Günlük geziler için araç bulunur ve bilgilendirme , yönlendirme yapılır. İsteyen gruplara doğa yürüyüşü organize ve rehberlik yapılır.
Hamam deneyimi istenirse şehir merkezimizdeki hamamda kese ve sabun masajı randevüsü alınır.
İsteğinize göre bir program oluşturmak için gerekli her türlü hizmet verilir. Kapalı gruplarınız ya sadece ağırlanır ya da reklam, tanıtım ve satış konusunda da yardımımızı da isteyebilirsiniz.
Yıllık etkinlik takvimimiz çok hızlı dolduğu için, eğer eşsiz yoga programınıza eşsiz bir yer arıyorsanız istediğiniz tarihi alabilmek için lütfen bizimle olabildiğince erken ilişkiye geçin.
Kışın Yazar İnziva Evi
Merkezimiz butik otel olarak hizmet verdiği zamanlarda (kasım, aralık, ocak, şubat, mart aylarında) taş, ahşap ve cam karışımı mimarisi ve ilham veren rustik yapısı romantik şömine ve iç döşemesiyle writer’s block denilen, yazarın bazı dönemlerde hiçbir şey yazıp üretememesi ve bunalıma girmesi sendromunu çözmede en önemli etken olan mekan ve zaman değiştirme konusunda birebir deva oluşturan ortamımız tüm yazar ve yazar adaylarına açıktır. Konumu sayesinde hem Eski Datça içinde hem de çevresinde doğa yürüyüşlerine müsaittir. Doğayla başbaşa kalmak ve yaratıcılığını uyandırıcı iç yolculuğu için mükemmel bir ortama sahiptir.Uzun dönem konaklamalarında farklı ücretlendirme vardır ve yaratıcılık gücünü sıkıştığı yerden açığa çıkarıcı, canlandırıcı bazı yoga ve meditasyon hizmetlerinden de birebir yararlanılabilir.

   

Etiketler

datça yoga meditasyon doğa ayurveda ayuryoga çakra kamp muğla pansiyon terapi homeopati reiki butik otel inziva yaşamevi detox arınma masaj

Hava Durumu