MESİRE ALANI KIRKAĞAÇ KIRKAĞAÇ Manisa | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: sort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 100 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 101

MESİRE ALANI KIRKAĞAÇ

Hakkımızda

Kırkaðaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı Kırkağaç çıkışında Soma istikametindedir ve Alay'dan hemen sonra Kırkağaç'ın mesire yeri, panayırı şeklini alan Kırkağaç çamlığı bulunmaktadır. Son birkaç senedir resmiyet kazanan Kırkağaç Çam Mesiresi çok uzun yıllardır yöre insanının tek ve en önemli eğlence kaynağıdır. Bir panayır görünümündeki mesirenin en önemli farkı ilçe insanının panayır boyunca çamlık içinde çadırlar kurarak burada konaklamasıdır. Son zamanlarda şehir dışından da misafirler ağırlamaya başlayan Kırkağaç Çam Mesiresi yavaş yavaş tanınmaya başlamasına rağmen kendini geliştiremediği için yöre insanının gözünde eski önemini kaybetmektedir. Ayrıca Kırkağaç'ta Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı bir tesis bulnur. İzci ve sporcuların kullandiği bu tesis ilçede bulunan Sarıkız Mezarlığı yakınında bulunur.
Zengin bir yerel kültüre sahip olan Kırkağaç maalesef bu kültüre yaterince sahip çıkamadığı için eski renklerini yavaş yavaş yitirmektedir. Kırkağaç insanının yemek kültürü son derece gelişmiş olup kendine has değişik lezzetlere sahiptir.

Etiketler

piknik gezi yürüyüş doğal ağaçlar temiz-hava

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Çetin Yıldız

On numaaaraa

2 yıl önce

BAY ŞAHİN

İdeal

2 yıl önce

esmer emin

Halk ormanındaki kalabalık olmasaydı daha güzel daha nezih bir kamp alanı olurdu

1 yıl önce

Sehzade Yavuz

Her yıl yapılan şenliklere katıldık. Eğlenceli idi. Tavsiye ederim. Bunun yanında arabanızla ailenizle çoluk çocuk gidilip mangal yapılacak ve kafa dinlenecek güzel bir ormanlık alandır. Piknik alanı Manisa-İstanbul sürat yolunun üstünde olduğu için trafik ve erişim çok sıkıntılı ve çok dikkat edilmelidir. Yetkili arkadaşlar giriş ve çıkışlar için bir yan yol ya da cep yapsalar tadından yenmez.

1 yıl önce

Akif IŞIK

Tek eksiği oturacak banklarin olmamasi.Haricinde havasi guzel ortam guzel gayet genis bir alan.

2 yıl önce

Yorum Ekle