SALİHLİ ARTEMİS TAPINAĞI SALİHLİ Manisa | Sanal Tur | Mekan360.com
DİNİ MEKANLAR Tapınak

SALİHLİ ARTEMİS TAPINAĞI

Görüntülenme - 24592 Yorum Ekle

Hakkımızda

Antik Lidya’nın başkenti olan Sart kalıntıları, yakınında Artemis tapınağı (Salihli’den 9 km), çok sayıda tarihi ve doğal zenginliği barındırıyor. Yörede iklim, Ocak-Şubat aylarında oldukça soğuk ve karlı iken, yazın Ağustos ayında ısı 35-40Cº’ye ulaşıyor. Yörede genel geçim kaynakları bağcılık, meyvecilik, hayvancılık ve pamuk. Bu temel ürünlerin yanında, susam, bakliyat, tahıl gibi çeşitli ürünlerin dönüşümlü olarak ekildiği, kapari gibi doğadan toplanan bazı bitkileri içeren ekolojik tarım yönetiminin Türkiye’de, köyün neredeyse tamamı tarafından benimsendiği ilk örneklerden biri Tekelioğlu. Bu açıdan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile DSİ arasında bir protokol ile düzenlenen kullanma ve içme suyu havzalarının çevresindeki tarım arazilerinde ekolojik tarım yapmanın yararlarının gözlenebileceği bir örnek oluşturuyor.

Etiketler

tapinak kalinti sardes inanc gezi harabe 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Gabriella Seye

I loved this ancient place full of ruins. It is easy to find by car and firdt of all not crowded with tourists. There are magnificent columns and other stone carvings. There are 2 main sites. Both are worth visiting.

1 yıl önce

Jeroen Mourik

The remains of this ancient bath house, that has been partly converted in a synagogue maybe a small fraction of the original structure, the standing part is tall and big. I was totally in awe, once I realized that the impressive facade was only a small part of the whole bath house and gymnasium complex. Together with the nearby Artemedis temple, well worth a visit. Adjacent to the site that is open the public are many roofs and protected areas that are clearly excavations. It would have been nice if the authorities would be a little more informative over what they are and future plans.

2 yıl önce

Zion Deep

Just read the dialogs between King Croesus and Solon before you reach the side, it will make better sense

1 yıl önce

errol parpa

Interesting place to go. Its best if you are not really in a hurry and take time to appreciate the skills of the people who built it many years ago.

1 yıl önce

Tugrul Kaya

It is defiantly perfect. I fall in love with the mosaics of the synagogue

1 yıl önce

Yorum Ekle