SUBYAN MEKTEBİ VE AİLE DAYANIŞMA MERKEZİ MERKEZ ŞEHZADELER Manisa | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: sort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 100 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 101

SUBYAN MEKTEBİ VE AİLE DAYANIŞMA MERKEZİ

Hakkımızda

MANİSA Belediyesi, Manisa’da bir ilki daha gerçekleştirerek, Manisalı ailelere destek verecek Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ni hayata geçirdi. Manisa Barosu ile yapılan protokolle 1 avukat ve 1 psikologun hizmet vereceği merkezin aile içi iletişimle ilgili eğitim ve danışmanlık hizmeti vereceği, kişisel ve ailevi sorunların çözümü konusunda Manisalılara yol göstereceği belirtildi.

Manisa’da eski Sıbyan Mektebi’nde hizmet verecek olan Manisa Belediyesi Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’nin açılış törenine Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Manisa Milletvekilleri Mustafa Enöz, Erkan Akçay, Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Bayram Laçalar, Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, birim müdürleri, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, “Burada bir psikologumuz, sekreterimiz ve avukatlarımız hizmet verecek. Burayı bir kadın iletişim merkezi olarak değil, aile iletişim merkezi olarak kurduk. Bunun da sebebi kadınlar, erkekler ve çocuklar herkes buradan faydalansın. Henüz açılmadan ilgi fazla oldu. Vatandaşlarımıza gerekli desteği sağlayacağız” dedi.

Hedef Aile Bütünlüğünü Sağlamak

Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi hakkında bilgi veren Manisa Belediyesi Kültür Müdürü Yonca Ekmekçi, şunları söyledi; “Aslında özünde burası bir eğitim merkezi. Psikologumuzla birlikte burada ailelerimize destek olacağız. Çocuk, ergen ve eşler her türlü danışma hizmetlerinden faydalanabilecekler. Manisa Barosu ve Manisa Sağlık Müdürlüğü ile birlikte de irtibat halinde olacağız. Ailelerimize her türlü sorunlarıyla ilgili desteği sağlayacağız.” Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi Psikologu Özge Kutay da, “Türkiye’de sayılı merkezlerden bir tanesi olacak burası. Burada asıl hedefimiz ailenin bütünlüğünü sağlamak. Bu kurumu duyurabilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Mahalle muhtarları ile irtibata geçip, vatandaşlarımızın merkezimizle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlayacağız” dedi.

Faydalı Olacak

Güzel bir hizmetin açılışını yapmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak adına inanıyorum ki, Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezimiz faydalı olacaktır. Burada görev yapacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Son olarak söz alan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise, “Öncelikle Belediyemizi ve Belediye Başkanımızı Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ni Manisa’ya kazandırdıkları için tebrik ediyorum. Aile, toplumumuzun temeli. Şehirleşme arttıkça, nüfus çoğaldıkça ailedeki problemler de artmaya başladı. Belediyenin de aile konusunda duyarlı olması doğaldır. Bu birimin tanıtımının çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Manisa Belediyesi, kısa süre içerisindeki hizmet atağına güzel bir hizmet daha eklemiş oldu. Başarılar diliyorum ve tebrik ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından merkezin açılış kurdelesini kesen protokol, merkezi gezdi.

Etiketler

subyan mektebi mekan360 sanal tur aile dayanisma merkezi manisafx

Görüşler ()

Yorum Ekle