SÜREYYA MESİRE ALANI SALİHLİ Manisa | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: sort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 100 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 101

SÜREYYA MESİRE ALANI

Görüntülenme - 38359 Yorum Ekle

Hakkımızda

Süreyya Mesir Yeri Manisa ilinin Merkez ilçesine bağlıdır, Süreyya Mesir Yeri deniz seviyesinden 143 metre yüksektedir. Coğrafi konumu 38.600765 enlem ve 27.359591 boylamdır.

Manisa Çevre ve Orman Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne ait Süreyya Piknik ve Mesire Alanı yapılan protokol töreniyle Manisa Belediyesine devredildi.

5 yıllık devir sözleşmesi Valilik makamında Vali Celalettin Güvenç ile Belediye Başkanı Bülent Kar arasında imzalandı. Manisa Valisi Celalettin Güvenç, "Belediyemize başarılar diliyorum. Umarım bu alan en güzel şekilde değerlendirilir. Halkımızı da piknik yapmak üzere Süreyya'ya bekliyoruz." dedi.

Belediye Başkanı Bülent Kar ise uzun süredir bürokratik yollardan girişimlerde bulunduklarını hatırlatarak, "Süreyya Piknik ve Mesire Alanı'nı 5 yıllığına kiralamış bulunuyoruz. Akpınar Piknik ve Mesire Yeri'nin de başarıyla Belediyemiz adına işleten BESOT A.Ş. burasını da işletecektir. Piknik alanımız 75 bin metrekarelik alan üzerindedir. Yaz sezonu içerisinde bulunmamız ve bu sezonu kaçırmama adına bu yıl için hemen çok fazla yatırım yapmadan Süreyya Piknik yerini Manisalıların kullanımına açmayı hedefliyoruz. Akpınar'daki uygulamayı burada da yapmayı planlıyoruz. Otopark ücreti alınmadan, temizlik, su ve elektrik gibi bir takım hizmetler verilecek. Halkımızı hafta sonları ve akşamları bu sıcak günlerde serinletmek istiyoruz. Bu yıl sadece tuvaletleri elden geçirip, su şebekesini yenileyip orayı hemen kullanılır hale getirip hizmete açmayı düşünüyoruz. Burası belediyemize 5 yıllığına devrediliyor. 5 yılın sonunda da protokol yenilenerek sürenin uzatılacağını düşünüyoruz. Burası için bizden 1 yıl içerisinde proje hazırlamamız istendi. Ciddi bir yatırım yapılacak." diye konuştu.

Yapılan protokol ile Süreyya Piknik ve Mesire Alanı'nı Manisa Belediyesi'ne yıllığı 19 bin 758 YTL bedel karşılığında 5 yıllığına kiraya verildi.

78,4 dönüm alan üzerinde kurulu bulunan piknik yerinde 1 adet kır gazinosu, 1 adet büfe, yağmur barınakları, çocuk Oyun gurupları ve piknik üniteleri bulunuyor.

Etiketler

mesire sosyal alan mekan piknik dinlenme eğlenme gezme yeme içme

Görüşler ()

Yorum Ekle