AKSARAY İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ MERKEZ Aksaray | Sanal Tur | Mekan360.com
KENTSEL ALANLAR Kamu Alanları

AKSARAY İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkımızda

Turizm ülke ekonomisine katkı yanında, insanlar arasında dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin, barış, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştiren ve bu yönüyle de dünya barışına da hizmet eden bir sektördür.
On bin yıllık tarihi geçmişiyle Aksaray, yüzyıllar boyunca bulunduğu konum ve farklı zenginlikleriyle birçok medeniyetin yaşadığı önemli bir coğrafya olmuştur.
Tarih öncesi devirlerden Cumhuriyet dönemine kadar Aksaray'da yaşamış medeniyetlere ait güçlü bir kültür mirası söz konusudur. Aksaray'ın bu kültür zenginliğinin gelecek kuşaklara aktarılması ve turizmin hizmetine sunulabilmesi için her türlü imkanın kullanılarak geniş kapsamlı tanıtılmasına ihtiyaç vardır.
Turizmin birçok unsurunu bünyesinde bulunduran Aksaray; doğa, tarih, kültür, inanç, termal ve birçok özellikleriyle bölgesinde turizm çeşitliliği en yüksek olan illerden birisidir. Tarım, hayvancılık ve sanayide hızla ilerleyen Aksaray'ın, yükselmesini sağlayacak kanatlarından birisi de kültür ve turizmdir. Bu meyanda Aksaray'ın önemli doğal, tarihi ve kültürel varlıklarını tanıtmak, Aksaray'ı herkes tarafından bilinen ve fark edilen bir şehir haline getirmek temel hedefimizdir.

Etiketler

kültür tarihi kalıntılar eser koruma gelişim kalkındırma yaşatma turist kapadokya başkenti

Görüşler ()

Yorum Ekle