AYDIN MEYDAN MERKEZ Aydın | Sanal Tur | Mekan360.com
KENTSEL ALANLAR Meydan

AYDIN MEYDAN

Görüntülenme - 9346 Yorum Ekle

Hakkımızda

Aydın, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirminci şehri. 2015 itibarıyla 1.053.506 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi'nde yer alan, turizm ve tarım açısından en gelişmiş illerdendir. Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Didim ve Kuşadası gibi Türkiye'nin iki önemli turizm merkeziyle turizm potansiyeli yüksek bir ildir. Plaka kodu 09'dur. Aydın, Türkiye'nin ilk demiryolu kurulan şehridir. Aydın'da çok sayıda tarihî eser bulunur. Türkiye'nin en uzun ikinci tüneli buradadır. Nüfus bakımından Ege Bölgesi'nin İzmir ve Manisa'dan sonraki 3. büyük ilidir. İlde 17 ilçe bulunur.

Etiketler

aydın meydan meydanlar 360 vr sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Hüseyin Asar

Eski meydanda güzel bir Atatürk anıtı, sulu park ve 7 Eylül ilkokulu vardı. Bunların yerine şimdiki Atatürk Kent Meydanı yapıldı. İlk projesi daha çok yeşil alana sahipti ama yapılan değişikliklerle betona dönüştürülmüş bir alan yaratıldı. Elektrik oyunları yapılan havuz ise gereğinden fazla büyük oldu. Keşke daha ağaçlı bir meydan olsaydı, ama yinede güzel bir alan, her şeye rağmen.

1 yıl önce

evzuon onay

Gerek havuzu ve su oyunları ışıklandırması cafeler ve restorantların olması bir çok kesim için ideal bit yer küçük çocuklarınızın koşup oynaya bileceği geniş bir alan.

1 yıl önce

Șengül Hayıt

Doğduğumdan beri aydında yaşıyorum eskisine kıyasla çok aşırı güzel ve sosyal etkinliklerin olduğu bir yer. Spor VS konserlerin yapıldığı çok güzel bir yer

1 yıl önce

Murat ALAGÖZ

Özellikle yaz akşamları ışıklar eşliğinde büyük havuzda su gösterisini izlemek çok güzel

1 yıl önce

erman beyter

Aydında büyümüş biri olarak eskisinden daha güzel ama öğlen sakın gitmeyin çünkü gölege alanlar ve oturacak yerler çok az

2 yıl önce

Yorum Ekle

Sokak Görünümü