BALÇOVA BELEDİYESİ ÇARŞI PAZAR BALÇOVA Izmir | Sanal Tur | Mekan360.com
KENTSEL ALANLAR Çarşı

BALÇOVA BELEDİYESİ ÇARŞI PAZAR

Görüntülenme - 9998 Yorum Ekle

Hakkımızda

Balçova’ nın tarihi İzmir’in tarihi ile iç içe olup, tahminen 3000 yıllık bir geçmişe sahiptir.İlçenin ilk sakinleri, Narlıdere’nin deniz kenarında oturan, ancak korsan istilasından kurtulmak için Balçova mevkiine göç eden insanlardır. Bu mevkideki arazinin büyük bir kısmının balçık olması nedeniyle, bilahare bu yerleşim yerine Balçova adı verildiği bilinmektedir. Çeşitli medeniyetlerin yer aldığı Balçova’da bugün Romalılardan kalma Agamemnon kaplıcaları ve Yunanlılardan kalma bir su kuyusu ve mahzeni bulunmaktadır.

İlçenin Kuruluşu: Balçova İlçesi, 3 Haziran 1992 gün ve 21247 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 3806 sayılı kanunla 8 mahalleden müteşekkil olmak üzere kurulmuş ve 3 Eylül 1992 tarihinde resmi olarak faaliyete geçmiştir.

Etiketler

balcova çarşı pazar belediye alışveriş meyve sebze 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Can Aydemir

So many local and fresh fruits and vegetables to choose from. Open on Wednesdays and a bigger market with both floors open on Saturdays.

2 yıl önce

Gulgun Kocaadali

Balcova

2 yıl önce

Erkan şakar

En gğzel ve cablı pazar yerlerinden biri.Ürün çeşitliliği güzel. Düzenli ve hava şartlarından etkilenmeyen ortamı ile harika bir yer. Tek promlem araçlar için yeterli yerin olmaması.

1 yıl önce

Bülent Kocabalkan

Balçovada çarşamba ve cumartesi günleri kurulan iki katlı kapalı bir pazaryeri cumartesi günleri iki katında da tezgahlar kurulduğundan biraz sıkışıklık yaşanıyor engelliler için giriş mevcut olup yukarı kata yürüyen yol ile çıkılmaktadır

1 yıl önce

Yakup ERİNC

Kapalı alan yetersiz,tezgah araları çok dar .

1 yıl önce

Yorum Ekle

Sokak Görünümü