Hakkımızda

İzmir'in merkezinde konumlanan Blanca Hotel, Fuar alanına kısa bir yürüyüş mesafesindedir. İzmir'in en yeni 4 yıldızlı oteli olarak misafirlerimize özel tasarım konseptine sahip odalarımızda hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Her bir odamız özel tasarım ve dekorasyon unsurları dikkate alınarak oluşturulmuş, toprak renklerinin dinlendirci tarzını yansıtmaktadır. İş yaşantısının stresinden uzak ama her türlü iletişim ve çalışma imkanlarına sahip olduğunuz odalarımızda, kesintisiz ve hızlı wireless internet hizmetinizdedir. Ayrıca yanınızda getirdğiniz kıymetli teknik ekipmanlarınızı muhafaza edebilmeniz için, taşınabilir bilgisayarınızı bile koyabileceğiniz elektronik kilitli kasanız da hizmetinizde. Oda servisinin 24 saat hizmetinizde olduğu odalarımızda, özel klima sistemi ile rahatınıza en uygun ortamda dinlenme imkanına sahipsiniz. Ortopedik yatak, LCD TV, direkt telefon gibi detaylarla işiniz, sağlığınız ve keyfiniz adına her şey düşünüldü.

Etiketler

otel hotel blanca blanca hotel izmir blanca hotel dört yıldızlı otel

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Khurram Masood

I stayed with my wife for 2 nights. The hotel is more than expected for the price. Reasonable breakfast selection. Great helpful staff who speak adequate English. I would give this hotel 4/5, it would be 5 stars but it’s lacking a pool. (not all the hotels have pools in the area) this is replaced by a large terrace with views. Thanks for the stay guys!

1 yıl önce

Paola Berenzon

Nice hotel. The wifi works perfectly and the food is really good. I really recommend it.

9 ay önce

Fendy Ahmad

There is a cafe beside for a great tea. The room size a bit small for us as a traveller with big luggage

8 ay önce

Yeonhoo Song

One manager was horrible. When I checked in, they didn't tell me that I have to pay first, cause I thought at some hotels I had payed for it when I had checked out. Some days later, he saw me I was like a criminal and told me to pay, which really made me feel bad with his look. Even though it turned out he made a mistake so he made me pay more money than I was supposed to pay, he didn’t apologize to me. He said he would send money back in a couple of days, he didn’t do it and even didn’t inform me of it. Didn’t answer about two mails over a month, he didn’t say sorry about it. Now he said to me, don’t worry. It was horrible.

11 ay önce

Meryeme Bouargan

Great and professiol staff. Cozy room. Decent service. I highly recommand it.

10 ay önce

Yorum Ekle