ÇEŞME YILDIZBURNU ÇEŞME Izmir | Sanal Tur | Mekan360.com
Burun MESİRE & DOĞA

ÇEŞME YILDIZBURNU

Hakkımızda

Temiz denizinin içinden çıkan kaynak suyu ile meşhur olan Yıldızburnu'nda, sakinliğin eşlik ettiği huzur ile güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Birçok ziyaretçisine kapısını açan Yıldızburnu büyük şehir karmaşasından uzakta Çeşme'nin cennet köşesidir.
Yıldızburnu denizden fışkıran etrafı taşlarla çevrili termal suyu ile ilginç bir deneyim yaşatmaktadır. Kaynak suyunun meşhur özelliği sayesinde size vermiş olduğu şifadan sonra serinlemek için denize girebilirsiniz.

Etiketler

sahil kaplıca termal plaj panorama

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Cavit Topuz

Yildizburnu Ilica nin en popiler plajlarindan biridir Ilıca Termali ile meşhurdur. Denizin ortasından 50-80 derece sıcaklıkta doğal termal su çıkmakta insanlar şifa amaçlı bu suya girmektedirler ve çoğu insana fayda sağlamaktadır. Kışın dahi denize girilir buradan. Yazın insanlar sabaha kadar burada termal ve denize girerler. Çay bahçeleri kafeleri restoranları ve Çeşme Kurusu ile isim yapmıştır ve marka olmuştur. Çeşme Belediyesi termal suyun olduğu yere biraz katkıda bulunsa burası turizme çok büyük katkı sağlar. Belediyenin termal alanını dizayn etmesi bakım tutum ve temizlik işlerine el atmasi5gerekmektedir. Termal in bir ucu Pamukkale en son noktası Ilıca Yildizburnu dur.

1 yıl önce

Mesut Özgün

Çeşmenin en sakin bir iki deniz inden birisi küçük sıcak temiz şirin aile ile gidelebilecek uygun bir yer

1 yıl önce

Mehmet Zeki Işık

Limanın hemen yanında, denize girmek için çok ideal değil. Belki sezonun başında ve sonunda daha güzel bir yer olabilir ancak bizim gittiğimiz dönemde deniz biraz pisti. (Muhtemelen yakındaki marinadan da kaynaklı).

1 yıl önce

fahri somuncu

Su kokuyor. Duşlar çalışmıyordu. Deniz dalgasız. Deniz dibi kum ağırlıklı. Otopark için yol kenarında yer bulursanız var. Wc ve soyunma kabinleri restoran kenarında ve ücreti 1tl.

1 yıl önce

samet bal

18 yıldır devamlı gittiğim ve çok sevdiğim bir yer fakat sıcak suda taşlar keskin ve kaygan

1 yıl önce

Yorum Ekle