DENİZLİ SARAYKÖY HAVUZLU PARK SARAYKÖY Denizli | Sanal Tur | Mekan360.com
MESİRE & DOĞA Şehir Parkları

DENİZLİ SARAYKÖY HAVUZLU PARK

Görüntülenme - 9119 Yorum Ekle

Hakkımızda

Denizli merkeze 20 km. mesafedeki Sarayköy’ ün kuzeyinde Buldan, doğusunda Denizli, güneyinde Babadağ, batısında Buharkent, Kuyucak ilçeleri ile çevrilidir.. Aydın dağları ile Menteşe dağları arasında akan Büyük Menderes akarsuyu nedeniyle, aynı adı alan ovada yerleşilmiş, ancak bazı köyler çevredeki dağ eteklerinde sıralanmışlardır. Yüzölçümü 470 km2’dir. İlçenin kuzeyinden Büyük Menderes akarsuyu geçmektedir. Ayrıca yazın suyunu kaybeden küçük çaylarda bulunmaktadır. Akdeniz ikliminin özelliklerinin görüldüğü ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise çok soğuk olmamakla beraber yağışlı geçmektedir. Sarayköy’ ün Sazak dağı ise genelde çıplak, ancak dağın ve çevresinin ağaçlandırılması için Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’ nce yoğun çalışmalar sürdürülmekte ve bu nedenle birçok fidan dikilmiş bulunmaktadır. 2000 yılı nüfus sayımına göre; merkez ilçe nüfusu 18.600, toplam nüfusu 38.000’ dir.

Etiketler

havuz sarayköy park denizli

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Süleyman Eser

Vurdum duymazliğın hadsafhada olduğu, ilgisizlik ve sorumsuzluk kaynağı bir belediye. İlk zamanlarda kendilerini sevdirseler de, iki senedir binlerce insanı çamur deryasına boğdular çıkıp bir aciklama dahi yapmadılar. İnstagram facebook kullanıyorsunuz bari oradan bir paylaşımda bulunun diyin ki sevgili arkadaşlar biz iyi niyetle bir işe girdik ama bu iş bizim kabiliyetlerimiz ve imkanlarımız dışında gelişmeye başladı, altından kalkamadik diyin. Utanmazlar.

1 yıl önce

Asli Ceylanoz

Sürekli sularını keserek halkını mağdur eden belediye.Ayrica;insanlarin evlerindeki su içilebilir oldugu halde birkac senedir devam eden yol çalışmalarından dolayı içilemez duruma gelmiştir.

1 yıl önce

Melisa Çetinkaya

haftada 2 gün suyu 1 gün de elektiriği kesen, bu ikisi olmayınca sıcak su sistemleri alt üst olduğu için de para verdiğimiz halde sıcak su kullanamadığımız muazzam belediyedir. 2 yıl önce su kesintileri başladığında çok sıkıntı etmemiştik ama ebemizin cebini görüyoruz yavaş yavaş

1 yıl önce

huseyin Sevi

Norml idare eder

1 yıl önce

Halit Cağınan Temooğlu

Anadolu yarım adasının batısında, Ege bölgesine dahil, Büyük Menderes nehri vadisindedir. Denizli iline bağlı ve ile 22 km . uzaklıktadır. İlçe merkezinin bulunduğu geniş ova, bataklık ve kısmen göl halinde idi. Adına SARIGÖL denilirdi. Zamanla Kuzeye düşen ve Bayramyeri denilen Buldan yolu üzerinde bir adacık meydana gelmiş ve bu adacık üzerine SARIBEY adında bir aşiret reisinin yerleştiği söylenir.

2 yıl önce

Yorum Ekle