DİKİLİ DECEMKO PLAJI DİKİLİ Izmir | Sanal Tur | Mekan360.com
MESİRE & DOĞA Plaj

DİKİLİ DECEMKO PLAJI

Görüntülenme - 13400 Yorum Ekle

Hakkımızda

Dikili, İzmir'in kuzeyinde yer alan bir ilçemizdir. Konumu Ege Denizi kıyısında ve Midilli Adası karşısında yer alır. Komşu ilçeler Ayvalık, Bergama ve Aliağa'dır. Dikili'nin yerel konumu 39 derece 03 saniye kuzey enlemi ile 26 derece 52 saniye doğu boylamı arasına düşer. 


İlçe merkezinin konumu ise batısında Ege Denizi, güneyi Karadağ'ın eteği olan Kızılçukur ve Ali Petre bayırı, doğusu Uçar ve Katrancı Bayırı, kuzeyi de ov ile çevrilidir. Sınırları ise kuzeyden Madra Çayını izleyerek Kozak yükseltisine ve Kaplan Köyünün altındaki köprüye kadar uzanır. Büveler, Kemente ve Kartal Yaylarını içine alarak Geyikli Dağına ulaşır. Güneyden Kemikli Burnundan Bakırçay'ın ağzına ve Bakırçay boyunca Aşağıkırıklar Köyü yakınına kadar gelir. Batıdan Madra Çayı ağzından Dikili, Bademli ve Çandarlı, doğudan Aşağıkırıklar Köyü yakınından Soğancı ve Yenice Köyleri arasından Geyikli Dağına ulaşır.

İzmir'e 118 km, Ayvalık'a 42 km, Altınova'ya 25 km, Bergama'ya 29 km ve Kınık'a 42 km uzaklıktadır. Denizyolu olarak İzmir'e 66 mil, İstanbul'a 228 mil ve Midilli'ye 18 mil uzaklıktadır. İlçenin yüzölçümü 541 km²'dir. Rakımı 2 metredir. Hava sıcaklığı yıllık ortalama 16.4 derece olan Dikili'de tipik Akdeniz iklimi hüküm sürer. Uzun yıllar basınç ortalaması 1014,2 milibardir. Yıllık yağış ortalaması 630,7 mm, nispi nem %72 dir. Ege bölgesine özgü imbat rüzgarları Dikili'de hissedilir.

Dikili'ye bağlı 25 köy, ve 1 Kasaba bulunmaktadır. Yapılan son nüfus sayımına göre Dikili nüfusu 12.500'dür.

Etiketler

decemko plajı plaj dikili

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Mehmet Ali Serinkan

Emekli,bebekli ve göbekliler için harika bir yer.Yemekler nefis ve leziz,deniz gören odalarla otelcilik hizmeti iyi.Tavsiye ederim...

10 ay önce

nilay

2018 yazı için kişi başı 100 tl gecelik fiyatları var. 3 öğün yemek veriyorlar. Kahvaltıda her gün haşlanmış yumurta vardı. 3 4 çeşit peynir, zeytin, domates salatalık söğüş, ufak paketlerde reçel bal vs, klasik kahvaltı tabağı gibi ama açık büfe. Öğlen ve akşam 4 5 çeşit salata, zeytinyağlı yemek,turşu vs ve kırmızı ya da beyaz etli sulu yemek ya da ızgara. Akşam bir çeşit de tatlı oluyor Yemekler gayet lezzetli ve temiz. Odalar haftada 1 temizleniyor standart olarak ama talep olursa geliyorlarmış. Deniz temiz ve 100 metre kadar boya gelmiyor. sahil yok, deniz kumunun önüne beton dökülmüş 3 4 basamakla iniliyor. Fazla kalabalık değil, yaş ortalaması yüksek. Sessiz sakin, sadece kafa dinlemek isteyen ailelere uygun, nezih bir yer. Akşamları çocuklar için etkinlik de yapılıyor bu arada.

1 yıl önce

Sevil Gulben

Yönetiminde değerli insanlar var. Bademli’nin muhteşem koyuna sıfır, özel bir tatil yeri.

1 yıl önce

Mustafa Sebzeci

Gidilecek yerler değil daha güzel tatil köylerini tercih edebilirsiniz

11 ay önce

Erdal Taylan

Yemek ücreti pahalı 116tl günlük kalma ucuz 2 haftalık 500tl 4 veya 6 kişi kalabiliyor çok güzel havası ve doğası var yemekler güzel deniz güzel birde havuz olsa tadından yenmez iskele var tavsiye ederim

1 yıl önce

Yorum Ekle