EŞEN SEYDİKEMER SEYDİKEMER Muğla | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: sort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/detail.php on line 120 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/detail.php on line 121

EŞEN SEYDİKEMER

Görüntülenme - 8608 Yorum Ekle

Hakkımızda

 Coğrafi konum
 Eşen, Fethiye'ye yaklaşık 55 km uzaklıkta bulunan bir beldedir. Eşen'in sınırları kendisi ile sınır komşusu olan İzzettin köyü uzunduvar mahallesine kadardır.
 Ekonmik durum:
 Eşen'de yaşam tamamıyla çiftçilik üzerine kurulmuştur. Sera ve zeytincilik üzerine tarım yapılmaktadır. Belediye olmasıyla birlikte seracılık önemli ölçüde gelişmiştir. Sulama imkânlarının artması neticesinde, tütüncülük yok denecek kadar azalmış, bunun yerine domates, fasulye, kavun, karpuz üretimi önemli ölçüde artmıştır.
 Ulaşım:
 Köy yollarının asfalt olması ve köylere telefon ve içme suyunun gelmesiyle birlikte Fethiye, Kaş-Patara gibi turizm merkezlerine yakın olması nedeniyle gelişme sağlamaktadır. İlköğretim ve orta öğretim binaları , sağlık ocağı, tarım kredi kooperatifi, eczaneleri, mobilya mağazaları ve gıda ve elektronikle ilgili birçok mağaza bulunmaktadır. Çarşamba ve cuma günleri pazar kurulmakta pazara tüm çevre köylerden yoğun katılım olmaktadır.

Etiketler

seydikemer-eşen fethiye-eşen muğla-eşen muğla-seydikemer baazar

Görüşler ()

Yorum Ekle