HUKUK FAKÜLTESİ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ MERKEZ Erzurum | Sanal Tur | Mekan360.com

HUKUK FAKÜLTESİ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

Hakkımızda

Hukukun üstünlüğüne inanan, laik ve demokratik cumhuriyeti özümseyen, insan hakları savunucusu çağdaş hukukçular yetiştirmek amacıyla 29.09.2006 tarihinde kurulan Hukuk Fakültesi, Atatürk Üniversitesinin yeni bir akademik birimidir. Merkez yerleşkede eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmalarını sürdürecek olan Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku, Özel Hukuk, Ekonomi ve Maliye bölümleri ile Anayasa Hukuku, Ceza ve Ceza Usulü Hukuku, Devletler Umumi Hukuku, Genel Kamu Hukuku, Hukuk Tarihi, İdare Hukuku, Vergi Hukuku, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi, Deniz Hukuku, Devletler Özel Hukuku, İslam Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Medeni Hukuk, Medeni Usul ve İcra-İflas Hukuku, Roma Hukuku, Ticaret Hukuku, Ekonomi, Maliye ana bilim dallarından oluşmaktadır.
Hukukçu ve hukuk formasyonu almış üst düzey yönetici yetiştirecek olan fakültemizin mezunları; yargıç, savcı, avukat, öğretim elemanı ve yönetici olarak iş bulabileceklerdir.

Etiketler

erzurum ataturk üniversitesi

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Kübra Karabulut

Çok güzel bir fakülte.

2 yıl önce

Ümit Caner Yıldırım

Atatürk Üniversitesindeki en güzel fakültelerden biri.. Kantini ve Çalışma Salonları biraz daha büyük olsaydı daha iyi olurdu.

2 yıl önce

Oguzhan Besli

Yağmurdan sığınmak için geldik neredeyse kovulacaktık.

3 yıl önce

Mücahit Düzgün

Erzurum çok güzel

3 yıl önce

Mertcan Kara

1 yıl önce

Yorum Ekle