Hakkımızda

Sağlık sektörüne yaptığı önemli yatırımlarla adını duyuran, Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden Medicana Hastaneler Grubu, Medicana International Ankara Hastanesi’ni hizmete açtı.  Başkent’e dünya standartlarında sağlık hizmeti getirecek olan Medicana International Ankara Hastanesi, Başkent’in tüm sağlık hizmetlerini tek çatı altında topluyor. 20 bin metrekare kapalı alana sahip, modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle dünyanın sayılı özel hastanesi arasında yer alan Medicana International Ankara Hastanesi, medikal onkoloji, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, radyasyon onkolojisi, tüp bebek, nükleer tıp, 24 saat acil sağlık hizmetleri ve hemodiyaliz hizmetlerini bünyesinde toplayan ilk özel hastane olarak Başkent’e büyük soluk aldıracak. Medicana International Ankara Hastanesi, Kasım 2008 de hizmet vermeye başladı.

Etiketler

medicana hastane international ankara çankaya söğütözü

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Said Garba

The hospital is serene and thoroughly kempt as expected. The staff seem to be well motivated by the routines they carried out. The doctors are as well friendly, experienced and accommodating; professional ethics are their watch word. More so, an average doctor could speak English. Although non Turkish speakers may find it a little bit difficult to communicate with the receptionists/secretaries, however one could see the determination and keen interest from them to understand or pass an information. Lastly, "Good service always come with a price" the bill are somehow not pocket friendly....! Thank you Dr Seda, Dr Esin and Dr Onur. I equally thumb up to Ms Başak, the International Patients Centre Coordinator. Long Live MEDICANA Ankara!

7 ay önce

مجلة أيامي

Do not come to this hospital! If you are sick, please take my advice ... go to a different hospital. We came in for a regular inspection for my pregnant wife, in the beginning they said the inspection fee was ... a certain amount ... and we found it reasonable, so we went ahead. After the test was finished .. we were surprized they told us the fee should be more than double! I do not recommend anybody coming here.

1 yıl önce

Mehmet Necati Aysan

Private Hospital in Ankara

3 yıl önce

Cihan Atar

Bu hastanede eşim doğum yaptı. Kadın doğum uzmanı ve anestezi uzmanı dışarıdan doğuma geldiler. Doğuma katılan ekipten gayet memnunuz. Ancak, doğumhaneden çıktıktan sonra hastanede yaşadıklarımızdan hiç memnun değiliz. Eşimin ve bebeğimin kalacağı/yatacağı hasta odası hazırlanmamış ve temiz değildi. Anne ve bebek odadayken temizlik personelinin içeri girerek sehpa getirmesi ve sehpa konulacak yerin altındaki çamuru tozutarak süpürmesi ne kadar hijyenle bağdaşıyor acaba?! Hasta odalarının tuvaletleri devlet hastanelerinde bile daha sık temizleniyor. Televizyon kablolarını kir pas kaplamış, duvarlar kirli durumda. Ayrıca, hemşirelerin Babayı ve dedeleri güvenlik çağırarak dışarı atma çabasını da şaşkınlıkla izledim! Parasını ödediğim bir hastanede böyle bir terbiyesizlik kabul edilemez!!! Ayrıca, sağlık personelinin yanlış yönlendirmeleri yüzünden sağlıklı dünyaya gelen bebeğimiz kilo almakta zorlanıyor. Kaldığımız kattaki sağlık personelinin söyledikleri 5. gün kontrolüne yönlendirildiğimiz sağlık personelinin söyledikleri ile çelişiyor! Kaliteli standart bir sağlık hizmetinin sunulması konusunda hastanede ciddi sıkıntıların olduğunu gözlemledik ve ne yazık ki tecrübe ettik! Asansörlerle bir kattan bir kata ulaşmak İstanbul'daki 500T İETT otobüsüyle ya da metrobüsle seyahat etmek gibi! Ne binmek mümkün ne inmek. Asansörlere sağlam binseniz hasta çıkarsınız! Devlet hastanelerinde bile bu kadar sıkış tepiş asansörler yok artık! Bir diğer konu da, işitme testinin bu hastanede yapılamıyor olması! Gerekli ekipman bu hastanede bulunmuyormuş! Gerçi bulunsa da kim bilir ne kadar ücret çıkartılır! Kontrollerimizi gerçekleştiren doktorun ateşi olmayan, hiç bir enfeksiyon belirtisi bulunmayan, huysuzluğu bulunmayan bebeğimizden idrar yolları enfeksiyonu şüphesi ile ateşini bile ölçme gereği duymadan gereksiz yere kan ve idrar tahlili istemesi de bir diğer şaşkınlık verici konu. Özel hastaneler ticari kurumlardır ancak haksız kazanç sağlayan yerler olmamalıdır. Hastalardan gereksiz ve hiç alakası olmayan tetkikler istenmemelidir. Rutin ve özelliksiz test ve tetkikler için hem vatandaştan hem de devletten fahiş fiyatlar almak hiç bir ahlaka sığmaz. Bundan sonra her platformda arkadaşlarımı ve çevremi bu hastaneye gitmemeleri konusunda uyaracağım.

6 ay önce

Aysima Sarışen

Medicana hastaneleri genel olarak sorunlu,acayip bir bekleme süresi var devlet hastanesinin doktorunu,bekleme süresine kurban olayım devlet hastanesinde bu kadar beklemez bir hasta,182'den randevu alıp,bu kadar beklediğimi bilmem araştırma hastaneleri devlet hastanelerinde dahi bir nizam var,tam bir fiyasko bu hastanenin genel olarak bir zaman sıkıntısı var doktor 10 Numara lafım yok ama o beklemek adamı çıldırtır!hastaların birbirine haklı olarak zaten tahammülleri yok öncelik tanısa diğerine hemen bağrış çağrış hazır ilaç yazdırmak için bir insan 1 saat bekleyemez!randevulu olsak 1 gün hastanede beklememiz lazım sanırım!ilk gittiğimizde ilaç için 2 saat bekledik,bir ilaç yazdırmak için bu hastane bana bir zamanların SSK Hastanelerini aratmıyor,çünkü burdada acayip bir bekleme süresi var düzensiz bir hastane bir zamanların SSK hastanesi hala var kesinlikle tavsiye etmiyorum bu hastanenin her vilayetteki şubesi böyle!!!ağaç olmak istiyorsanız buyrun gidin insanlar daha iyi sağlık hizmeti alabilmek için özel hastaneyi tercih ederler ama devlet hastanesine rahmet okutur bu hastane!!

7 ay önce

Yorum Ekle