Hakkımızda

Eski Foça'da güneşin batımını izleyebileceğniz, canlı müziğiyle keyif alabileceğiniz sımsıcak bir mekan...

Etiketler

BAR CAFE EÐLENCE HUZUR MÜZİK YEME İCME MİÇO

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Esra Sahi

Friendly staff,good kitchen with fair prices,lovely backyard

1 yıl önce

ferhat uygur

Mekana cumartesi akşam bütün Kıbrıs şehitleri caddesi tıklım tıklım iken gittik, sadece 2 masa doluydu. Orada durumu anlasak iyiydi ama insanın bir kere basireti bağlanınca... Neyse yukarı kata çıkıp oturduk. Öncelikle masada süs olarak sadece masanın üçte birini kaplayan vazomudur saksımıdır nedir anlamadığım bir nesne. Masada peçete, tuzluk hiçbirşey yok. Garson siparişimizi getirdi, şarap ağzı dar bir sürahide geliyor ve servisi müşteri olarak siz kendiniz yapıyorsunuz (!). İlk seferde dökmeden şarabı bardağa koyabilen hiç buralarda harcanmasın gitsin akışkanlar mekaniği konusunda tez yazsın. Yemek ile birlikte gelen tek peçeteyi masayı silmeye harcadığımızdan ( masayı da biz sildik ve bunu garsonun gözü önünde yaptık ama yeni peçete getirmedi) yemeğin kalanında kendi selpaklarımızı kullandık. Gelen miko şarabını kühne sirke diye salataya katsam Vedat Milor fark etmez o derece ekşiydi. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler, gelen etler ve peynir iyiydi. Neyse yemeğe başladık bütün olumsuzluklara rağmen iyi bir akşam geçirmek konusunda kararlıyız derken mekanın herhalde işletmecisi hanımefendi gelip daha kalabalık bir grubun geldiğini ve bizi başka bir masaya almak istediğini kibarca söyledi, biz de aynı kibarlıkla red ettik. Ancak bu sefer bizi mekanda ilk kabul ettiğinde bu kadar uzun süre kalmamızı beklemediğine benzer bir cümle kurdu, evet yaptı bunu. Bir kez daha kibarca red ettik ama şaşırmadan da edemedik. Neyse başka bir olay olmadan yemeğimizi bitirdikten sonra hala boş olan mekanı terk ettik.

8 ay önce

OZAN ELLEZ

Mikoya 1999'dan beri giderim, o zamanlar Barmenleri vardı Tolga... Arkadaşımdı ilk onunla gittik mekana...Gel zaman git zaman en sevdiğimiz yerlerden biri oldu, Cenap Abi, Elçin Hanım, kaptan:) Şimdi bizi hatırlamıyor tabii ki Cenap abi, gayetde normal hatırlamaması, neden mi 3 yıldız; 1: Kesinlikle eski atmosferi yok mekanın 2: maalesef eski lezzeti de yok yiyeceklerde...Kredisi hala var bende tabii ki...En başta Can Baba sebebi ile var...Eski günlerine kavuşması ümidi ile...

6 ay önce

can cirisoglu

İzmir'e gelip de Miko'ya uğramadan olmaz! Cenap ve Elçin özgün atmosferde sizleri ağırlamaktan keyif duyarlar. Kafe ve restoran olarak müdavimlerine yıllardır hizmet veren Miko'da ünlü sanatçıları görüp sıcak sohbetlere katılabilirsiniz.

8 ay önce

fatos kaya

Ortam sıcak. Keyifli bir akşam için tercih edilebilir. Sokakta yerni ararken mekanı zor bulduk. Mekan ismi biraz daha belirgin yazılabilirdi. Sıcak şarap ortalama.

8 ay önce

Yorum Ekle