MİNİA YILDIRIM BURSA YILDIRIM Bursa | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: sort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/detail.php on line 120 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/detail.php on line 121

MİNİA YILDIRIM BURSA

Hakkımızda

Mini-a Yıldırım, kültürel ve tarihsel mirasımıza sahip çıkma bilincinin gelecek kuşaklara taşınması amacı ile belediyemizin başlattığı projeler zincirinin bir parçası olup, yaklaşık 4500 m2 ‘lik bir alanda, Yıldırım İlçesi’nde bulunan ve Bursamızın simgesi olan eserlerin maketlerinin yapılması ve sergilenmesini hedeflemiştir.

Sözkonusu proje kapsamında 1/25 ölçeğinde Atatürk Köşkü, Teleferik, Irgandı Köprüsü, Yeşil Camisi, Yeşil Türbe, Emirsultan Camisi, Yıldırım Camisi, Darüşşifa, Cumalıkızık ile 1/50 ölçeğinde Yıldırım Belediyesi maketleri bulunmakta olup, alanı gezecek insanlar tüm Yıldırım’ı birarada görebilecektir. Yerli ve yabancı turistler de eserler hakkında Türkçe ve İngilizce olarak bilgilendirilecektir. Mevki olarak Kaplıkaya mh. Kanuni cd. Özdilek alış veriş merkezi üstündedir.

Etiketler

miniya sehir bursa maketler eserler sergi gezi

Görüşler ()

Yorum Ekle