NECDET YILDIRIM BİLGİEVİ BAŞAKŞEHİR İSTANBUL BAŞAKŞEHİR Istanbul | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: sort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/detail.php on line 120 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/detail.php on line 121

NECDET YILDIRIM BİLGİEVİ BAŞAKŞEHİR İSTANBUL

Hakkımızda

Necdet Yıldırım Bİlgievi, ilçemiz sınırları içinde yer alan ilköğretim okullarındaki öğrencilerin, eğitim ve öğretimine yardımcı olmak, kültür sanat faaliyetleri kapsamında genç nüfusun kültürel ve sosyal gelişimlerine destek vermek, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilemelerini sağlamak ve sosyal aktivitelerde bulunmalarını temin etmek, çocuklarımızın bilgi ve iletişim çağında, teknolojinin tüm nimetlerinden gerektiği kalitede yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla kuruldu.
 
Kimler Nasıl Faydalanabilir?
 
Bilgievindeki faaliyetler, daha çok 8-14 yaş çocuk ve gençlere yönetliktir.
Bilgievine öğrencilerin velisiyle gelmesi gerekmektedir. Ayrıca bilgievine giriş ve çıkışlar tamamen velinin sorumluluğundadır.
Öğrencilerin bilgievinden istifade edebilmeleri için üye olmaları gerekmektedir.
 
Üyelik için istenen belgeler şöyledir:
 
 •Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Öğrenci Belgesi
 • Velisinden Muvafakatname (Kayıt Formu)
 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
 
Öğrencilerimiz sunulan hizmetlerden tüm hizmetlerden ÜCRETSİZ olarak faydalanmaktadır.
 
Bilgievi'nde Yer Alan Faaliyetler Nelerdir?
 
Sosyal ve kültürel birçok aktivitenin gerçekleştirildiği Necdet Yıldırım Bilgievi'nde ağırlıklı olarak tiyatro gibi sahne sanatları ile gitar, keman, bağlama ve ney dersleri, profesyonel eğitimciler tarafından verilmektedir.
 
Kütüphane
 
Özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği eserlerden seçilerek oluşturulan kütüphanemiz; öğrencilerin ders çalışma, araştırma yapma ve ödünç kitap alma taleplerini karşılamakta. Haftanın her günü 09.00-18.00 saatleri arasında açık olan kütüphanemizin bünyesinde oluşturulan kitap kulüplerinde, kitap okumaya teşvik amaçlı yarışma ve faaliyetler de düzenlenmektedir. Bu faaliyetler sonucunda dereceye girenlere hediyeler dağıtılmaktadır.
 
Bilgisayar Laboratuvarı
 
Bilgisayar laboratuvarı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın faydalanabileceği niteliktedir. Bilgisayar laboratuvarlarında kullanıcılara ücretsiz internet erişimi sunulurken; kötü içerikli sayfalara erişimi engelleyici bir sistem ile çocukların zararlı web sayfalarından uzak tutulmaları sağlanmaktadır. Bilgisayar laboratuvarlarında öğrenciler ödevlerini, bilgisayar öğretmeni rehberliğinde araştırdıkları gibi aynı zamanda ilgilendikleri konular hakkında da araştırma yapıp gerekli çıktılarını yazıcıdan hiçbir ücret ödemeden alabilirler. Bilgisayar sınıfı yedi gün boyunca 09.00-18.00 saatleri arasında hep açıktır. Çocuklarımızın öğretmenimizin nezareti ve denetiminde bilgisayar oyunları oynama imkanı da vardır.
 
Kulüplerimiz
 

• Okuma Kulübü: Roman, hikâye, macera, anı ve şiir seçkinlerinden oluşan zengin kütüphanemizle Okuma Kulübümüzde çocuklar, hem güzel Türkçemizin hem de dünya edebiyatının önemli eserlerini okuyor, bilgi ve kültürlerini artırıyorlar.
 
• Satranç Kulübü: Satranç, çocukların hızlı ve stratejik düşünme, bir olayı farklı boyutlarıyla algılayıp yorumlayabilme becerilerini artırmasıyla, zihinsel gelişime büyük katkı yapan en etkili zeka oyunları arasında yer alır. Derslerden kalan serbest zamanlarını keyifle geçirmeleri ve arkadaşlarıyla zamanı eğlenceli halde değerlendirebilmeleri için öğrencilerimize, uzamn öğretmenlerimizin nezaretinde satranç oynamanın kuralları ve incelikleri öğretiliyor.
 
Kurslarımız
 
• Müzik Kursu: Öğrencilerimize müzik öğretmenlerinin nezaretinde temel nota bilgisi, enstrümanları tanıma ve kullanabilme becerilerinin kazandırıldığı kurslarımızda KEMAN, GİTAR, BAĞLAMA ve NEY dersleri verilmektedir. Bilgievimiz bünyesinde bir koro ekibi de müzik öğretmenlerimizin nezaretinde çalışmalarını sürdürmektedir.
 
• Tiyatro Kursu: Tiyatro kursumuz, oyunculuğun temellerinden olan vücut dili ve sesin doğru kullanımı, tiyatro ve sanat tarihi, diksiyon ve doğaçlama çalışmalarıyla tiyatro ve benzeri gösteri sanatlarına ilgi duyan öğrencilerimize, yeteneklerini geliştirebilme fırsatı sunuyor.

Etiketler

teknoloji bilgisayar kuluplerimiz egitim sanat kutuphane faaliyetler etkinlik destek yardımlaşma

Fotoğraflar

Görüşler (0)

Yorum Ekle