SELÇUK YAŞAR RESİM MÜZESİ VE SANAT GALERİSİ KONAK Izmir | Sanal Tur | Mekan360.com
Güzel Sanatlar Müzesi MÜZELER

SELÇUK YAŞAR RESİM MÜZESİ VE SANAT GALERİSİ

Hakkımızda

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı eğitim alanında çeşitli hizmetleri ve yatırımları gerçekleştirmeyi, diğer yandan kültür ve sanatımızın tanıtılması, yaygınlaştırılması, nesilden nesile intikalinin sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla 1974 yılında kurulmuştur.
 
Vakfın kültür hizmetleri arasında müzeler kurulması, sanat galerisi açılması ve işletilmesi, Türk Kültürüne hizmet eden resmi ve özel müzelerin desteklenmesi de önemli bir yer işgal etmekte ve Selçuk Yaşar Müzesi bu amaçları gerçekleştiren güzel bir örnek teşkil etmektedir.
 
Selçuk Yaşar Müzesi ve Sanat Galerisi
Kültür ve tarihimizi tanıtma ve koruma hizmetleri, arkeolojik kazıları destekleme, bulgularını yayınlayan, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtarak toplumların bilgilere sunma görevleri doğrultusunda, eski bir İzmir evinin restore edilerek, yaşayan bir sanat kurumu haline getirildiği bina Selçuk Yaşar Müzesi olarak 1985 yılında kurulmuştur.
 
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı işletmelerinden biri olan Sanat Galerisi 1990 yılında Müzenin alt katında hizmete girmiştir.

Etiketler

arkeolojik sanat museum visit ev kültür 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan selçuk yaşar resim müzesi sanat galerisi

Görüşler ()

Yorum Ekle

Sokak Görünümü