MESİRE VE DOĞAL ALANLAR

TRAVERTEN AKSARAY

Hakkımızda

Yaprakhisar köyü girişinde, Ziga kaplıcalarının bulunduğu  alana, Pamukkale travertenlerinin aynısı yapılıyor. Travertenin havuz çalışmaları ve kademeleri tamamlandı. Çevre düzenlemesi çalışmaları içinde projeler hazırlandı. ÖÇK’ya gönderilen projelerin gelmesi ile birlikte, Sarı travertenlerin 3- 4 aya kadar turizm açılması da bekleniyor.

 Kükürtlü suyla hazırlanmasından dolayı sarı traverten adını alan proje hakkında bilgi veren Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatim El Hatip, Travertenin havuzunu tamamladık. Çevre düzenlemesi ile ilgili projeyi de Özel Çevre Kuruluna gönderdik. Proje de travertenin çevresinde dinlenme alanı, oto park, mesire alanı, Kültür park gibi ağaçlı ve gezinti alanı, kamelyası ve ticari alan olacak.Turistlerin gelerek traverteni gördükten sonra isterlerse alışveriş yapacaklar isterlerse dinlenebilecekler ve çaylarını yudumlayacakları alan olacak” dedi.

Hatip, sarı travertenlerin turistlerin uğrak yerlerinden biri olacağını da söyleyerek, Bu proje 200 Bin liraya mal oldu. 2 dönümlük arazi de konuşlandırdık. Traverten havuzu 5 kademeli olacak ve 30 metre eni 108 metre de uzunluğu olacak” dedi.

Etiketler

ziga kaplıca traverten havuz proje park mesire alan kültür parkturist dinlenme alsveris uğrak

Görüşler ()

Yorum Ekle