ÜRGÜP BELEDİYESİ EMİTT İSTANBUL 2011 ÜRGÜP Nevşehir | Sanal Tur | Mekan360.com

Hakkımızda

Günümüz Yerel Yönetim anlayışının gerekleri doğrultusunda hareket ederek gerek kanunların gerekse çevresel şartların verdiği yükümlülükleri en iyi şekilde yerine getirmeyi amaçlayan Belediyemizin tarihi Cumhuriyet öncesine dayanmaktadır. 1886 yılında kurulan Ürgüp Belediyesi çağdaş belediyecilik anlayışı çerçevesinde halk odaklı hizmetleri ile örnek bir belediyecilik sergilemektedir. Bir Dünya Kenti sloganı ile andığımız Ürgüp'ümüze hak ettiği hizmetleri sunabilmek hedeflerimizin başında gelmektedir. 5393 Sayılı  Belediye Kanunu ile  belirlenen belediyelerin yükümlülükleri arasında yer alan İmar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; coğrafî ve kent bilgi sistemleri; çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık; zabıta, itfaiye, acil yardım, kurtarma ve ambulans gibi hizmetlerin yanı sıra yörenin gerek coğrafi gerekse stratejik konumu itibariyle ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap veren Ürgüp Belediyesi yöremizin en belirgin özelliği olan turizmin getirdiği ihtiyaçların giderilmesi konusunda çalışmaları ile başarılı bir yerel yönetim anlayışı göstermektedir. Halk odaklı belediyeciliğin gerektirdiği kültürel ve ekonomik faaliyetlerin öncülüğünü yapan Ürgüp Belediyesi Ulusal ve Uluslararası Ortaklıklar ile yürüttüğü projeler ile zengin bir kültüre sahip olan yöre kültürünü yaşatarak gelecek nesillere aktarılması konusunda yaptığı çalışmalarla takdir toplamaktadır. Bu doğrultuda yürütülmekte olan ve bölge genelinde "Yüzyılın Projesi" olarak adlandırılan KAYAKAPI Projesi bu çalışmaların en önde gelen örneğidir. Ürgüp'te Kültür ve Sanata yönelik olarak yapılan Festivaller, Uluslararası Spor Faaliyetleri, Ulusal Düzeyde Yapılan Sanat Yarışmaları, Ürgüp Belediyesi ve hayırsever vatandaşların imkanları ile yapılan 3 Adet Kültür Merkezi, Sinema ve Konserler Ürgüp'ün normal standartların çok çok üstünde olduğunun birer kanıtıdır. AB katılım sürecinde AB uyum kriterlerine destek amaçlı açılan hibe fonları ile gerçekleştirilen İstihdam Eğitimleri bunun yanısıra yine istihdama destek amaçlı gerçekleştirilen dil kursları Halk odaklı yerel yönetim anlayışının belediyemiz çalışmalarındaki örneklerindendir. Ulusal ve Uluslararası ortaklıklar bakımından aktif bir çalışma gösteren Ürgüp Belediyesi ortaklıkları arasında, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin Kurucu Üyeliği, Yerel Gündem 21 Sekreterliği gibi önemli sivil toplum ortaklıkları bulunduğu gibi Dünya Sağlık Örgütüne üyelik çalışmaları konusunda önemli aşamalar kaydedilmiştir. Belediyemiz tüm bu çalışmaların bir göstergesi olarak görebileceğimiz İSO 9001-2000 Kalite Belgesine sahiptir.

Günümüz mali ve sosyal şartlarını zorlayarak yöremize en iyi hizmeti vermeye çalışan Ürgüp Belediyesi her zaman olduğu gibi Ürgüp halkından aldığı destekle hizmet kalitesini her geçen gün daha da artırarak Ürgüp'ümüzü ve Ürgüp halkını hak ettiği hizmetle buluşturmaya devam edecektir.

Tüm halkımıza saygılar sunarız....

Etiketler

yerelyönetimler valilik emitt mekan360 360 ürgüp turizm kültür il fuar fair nevşehir

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Ebu-l Kadir GARGARAVİ

Belediye bina olarak doğal görüntüyü bozmayan bir yapıda dizayn edilmiş... Uzaktan bir şato havası var..

11 ay önce

Ali Soylu

Diyorum ki Topuz Tepesinden Ürgüp Meydan a teleferik yapılsa turizme ne kadar faydalı olur? Bence muhteşem olur.

1 yıl önce

soud alaqeedi qatar

وسط مدينة ارغب

1 yıl önce

Hilal Ün

Nasil bir vicdan, nasil bir anlayis bu Sayin Baskan?! Kandillerde toplu mesaj gondererek ibadet etmis olmuyorsunuz. Insanlara emanet edilen canlara sahip cikin! Temsil ettiginiz ideoloji bir yana insanlik bunu gerektirir!

3 yıl önce

Ozan İ.

Belediyeye neden insan görünümlü insanlıktan nasibini almamış mahlukları çalışan diye alıyorsunuz Sayın Belediye Başkanım Fahri Bey. Bknz: 'Ürgüp belediye çalışanları yavru köpekleri tekmeleyerek öldürdü' Haberi başlığı.

3 yıl önce

Yorum Ekle