URLA DEVLET HASTANESİ ÖNÜ URLA Izmir | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: rsort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/detail.php on line 105 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/detail.php on line 106

URLA DEVLET HASTANESİ ÖNÜ

Hakkımızda

Urla Karantina Adası diğer adıyla Hastane Adası aslında insanlık tarihinin 5000 yıllık izlerini taşımaktadır . Çok çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Karantina Adası , adından anlaşılacağı üzere 4 tarafı denizlerle çevrili İzmir Körfezinde anakara ile bağlantısı olan ve Cumhuriyet döneminde ağaçlandırılan en güzel iklime sahip tek adadır.
Ana karaya yaklaşık 600 metrelik taş dolgu yol ile bağlanan adamız 320 dönümlük yüzölçümüne sahip Hastanemizden başka Hudut ve Sahilleri Sağlık Koruma Yeri Müdürlüğü ile sadece yaz dönemlerinde faaliyet gösteren Sağlık Bakanlığı Sosyal Tesisleri Müdürlüğü'nü de üzerinde taşımaktadır.
Mülkiyeti Maliye Bakanlığı'na ait olan Karantina Adası Osmanlı döneminde tüm dünyada yaygın olan bulaşıcı hastalıklarla mücadele için Pilot bölge seçilmiş ve üzerinde bu amaca uygun küçük taaffuzhane daha sonra büyük taaffuzhane diye adlandırılan Karantina binaları yapılmıştır.
Bunlardan Büyük taaffuzhane aslına yakın bir durumda korunmaktadır. O yıllarda burada görev yapan personellerin barınması ve hizmet vermesi için Adanın muhtelif yerlerine dağınık olarak 14 ayrı bloktan oluşan binalar yapılmıştır.
Bulaşıcı hastalıkların ilerleyen Tıp Bilimi ile birlikte Tehlike olmaktan çıkmasından sonra uzun yıllar atıf durumda kalan altyapıdan yararlanılarak 1 Kasım 1955 yılında Deniz ve Güneş Tedavi Enstitüsü adı altında hizmete başlayan hastanemiz o yıllarda hasta ve hizmet binaları ayrı ayrı yerlerde olmak üzere dağınık bir şekilde faaliyet gösteriyordu.
Halen hastanemiz çatısı altında bulunan ve eski bina diye adlandırdığımız blokun yapılmasından sonra 1960 yılında Kemik ve Mafsal Hastalıkları Hastanesi kimliği ile faaliyet göstermeye başlamış olup 1960 yılından 1986 yılına kadar da Tek Dal Hastanesi olarak faaliyet sürdürmüş yeni bina inşaatı ile yatak kapasitesi arttırılmıştır. 1986 yılından buyana da Urla Devlet Hastanesi olarak hizmet vermektedir.

Etiketler

urla hastane devlet hastaneleri

Fotoğraflar

Görüşler (5)

erdogan yanikoglu

Devlet hastanesi. Performans hesabı yaparak para kazanmaya çalışan doktorlar, hastaları insan değil performans parası için araç olarak görüyor.

1 yıl önce

can yüksel

Kuduz aşısı olmayan bölge hastanesi .Bu kadar cok başiboş köpek ve kedinin olduğu.Cesme yarımadası bölge hastenesinde aşı yok konak kuduz merkezine gonderiiyorlar Konak kuduz merkezine de telefon açıp gidin oraya da kisıtlı geliyor.Kisacasi MR var ama aşı yok kuduzdan ölebililirsiniz.

1 yıl önce

anka kuşu

Çeşmede yasayan biri olarak bel fitigim yuzunden urla devlet hastanesine gitmek zorunda kaldım.Araciniz yoksa bir hicsiniz yada araciniz var ama siz kullanamayacak durumdasiniz...sonuc şu arac yok!! Otobus saatlerinden tut kent kart dolum merkezini olmamasi olaninda ebesinin nikahinda olmasi vs...korkunc bir ihmal var..urla izmir minibusu var.oda ayri bir sacmalik..cesmeye nasil donecegim diyorum..izmire gidip cesmeye gecebilirsiniz diye bir cevap aldim.tam bir rezalet!!! otobus hastanenin icine girmiyor yolda birakiyor..sakatsiniz agriniz var umurlarinda degil..urla belediyesi bu ulasim sorununa acil cozum getirmeli.chp gittikce zirvalamaya basladi.Ve koskaca urla hastanesinin fizik tedavi servis hizmeti yok.Sene 2018 urlasi cesmesi ve vahim ulasim sartlari.Hakedin yerinizi belediye baskanlari nedir bu ihmalkarlik yaziklar olsun size!!!!

1 yıl önce

Umutcan Eroğlu

Acil servisi vasatın vasatı. Berbatın berbatı. Acil diye gidiyorsunuz 1 saat triaj doktorunu bekliyorsunuz. Acile alınmıyorsunuz. Sanki normal bölüme bakılmaya geldik. En son gittiğimde penisiline alerjimin olup olmadığını sormadan penisilin iğnesi yazdı.Acil doktoru.git al gel yapalım diyo. Bütün hasta ve hasta yakınları şikayetçi olmasına rağmen kimse Cimere Bimere Sağlık Bakanlığına şikayetlerini iletmiyor. Acilen Sağlık Bakanlığı tarafından bir denetim yaşaması lazım. Sağlam adamı ölü çıkartırlar. Buraya gitçeğinize gidin Dokuz Eylüle en azından direkt olarak acile alıyorlar.

1 yıl önce

Oğuz Çalışkan

Bilgi almak için hiç bir birime telefonla ulaşmak mümkün değil...

1 yıl önce

Yorum Ekle