KARŞIYAKA BELEDİYESİ BİLİM MÜZESİ KARŞIYAKA Izmir | Sanal Tur | Mekan360.com
Bilim Müzesi MÜZELER

KARŞIYAKA BELEDİYESİ BİLİM MÜZESİ

Hakkımızda

Karşıyaka Belediyesi, Mavişehir'de mülkü kendisine ait 750 m² alanda faaliyet gösteren Ege'nin ilk bilim müzesini, Bahçeşehir Kolejleri işbirliği ile 11 Mart 2009 tarihinde imzalanan protokol ile açmıstır. Müze, 7'den 70'e her yaştan insanın "Keşif Metodu" ile bilimin temelini oluşturan prensip ve kuramları gözlemleyerek, deneyler yaparak ögrenmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmistir. Ege Bölgesi’nin çesitli yerlerinden ziyaretçisi olan Bilim Müzesi, 2014 yılı başına kadar 75 binin üzerinde kişi ziyaret etti. Karşıyaka Belediyesi Bahçeşehir Koleji Bilim Müzesi geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, Türk insanının bilime, bilimsel düşünceye ve gelişen teknolojiye ilgisini arttırmak temel hedefi ile hizmet vermektedir. Müzede her yaştan insana, özellikle 12-15 yaş grubuna bilimin temel prensiplerini ya da teknolojik gelişmeleri göstermeyi, onlara bilim ve teknolojinin günlük yaşantımız üzerideki etkilerini anlatmayı amaçlayan öğrenme istasyonları (60 adet) 100'e yakın deney düzeneği ile 15 civarında interaktif kiosklar bulunmaktadır. Bu öğrenme istasyonları gruplar halinde konusunun uzmanı rehberlerin anlatımı eşliğinde ziyaret edilebilmektedir. Daha sonra içinde bir teleskopun bulunduğu mini bir gözlemevinin de dahil edilmesi planlanan müzede, ayrıca öğrencilerin bilime olan merakını sürekli kılmak amacıyla rehberler eşliğinde atölyeler, etkinlikler, deney gösterileri ve sahnede bilim aktiviteleri gerçekleştiriliyor. Müze Pazar günleri hariç her gün saat 10.00-17.00 arasında hizmet vermektedir. Müzede sabah 2, öğleden sonra 3 farklı grup (bir grupta en fazla 24 kişi) ziyaret edebilmektedir. Bu periyotların saatleri. Sabah Periyodu: 10:00-11:00 / 11:15-12:15 Öğlen Periyodu: 13:15-14:15 / 14:30-15:30 / 15:45-16:45 Not: Gelen misafirlerin yaş seviyesine göre ziyaret süresi 45 dk ile 1 saat arasında değişmektedir..

Etiketler

karsiyaka bilim müzesi bilim müzesi karşıyaka belediyesi bilim müzesi 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Süleyman Arslanboğa

Katal İnşaat ile Murat Gökçekaya Kuyumculuk tarafından inşa edilen For You Suite projesi üç blokta 325 konuttan meydana geliyor. Tamamı 1 oda 1 salon dairelerden oluşan projede iki farklı büyüklükte daireler yer alıyor. Daireler 65 ve 75 metrekare büyüklüğe sahip. For You Suite projesinde daireler özel tasarım mutfak, ankastre ürünler, yerden ısıtma sistemi, elektrikli panjur sistemi ile teslim ediliyor.

1 yıl önce

Kadir Demirel

Temiz ve bakımlı

1 yıl önce

Gökhan ŞUT

Mekan guzel fakat gorevli yol tarifi yapmayi bilmiyor."Karsiyaka bilim muzesi" ile "Karsiyaka bilim merkezi" isimleri arasinda daglar kadar fark var.Bosu bosuna 20 dk gunesin altinda yuruduk...

1 yıl önce

Ertan Beder

Okul gruplarının sıkça ziyaret ettiği farklı yaş grubundaki çocuklar için farklı deney ve bilgiler sunan güzel bir mekan. Ücret talep edilmiyor ancak çok önceden ziyaretiniz için randevu almak gerekiyor. Deneyler daha çok fizik ağırlıklı.

1 yıl önce

ferudun özöncül

Eğlenerek bilgi pekiştirme, eğitmenler profesyonel.

1 yıl önce

Yorum Ekle

Sokak Görünümü